Укр | Рус
Нові насадження - уже з ягідками <<відкату>> посадовцю 16 січня. Пам’ятні дати Просвітяни привезли на передову пісні й подарунки Для туристів-мандрівників із Млинова <<Карпати>> - за три поля навпростець Зведення штабу АТО на 06:00 16 січня 2018 У спорткомплексі Рівненської АЕС стартує сезон зимових розваг Футбол. Клуб назви не змінюватиме Інспекція МАГАТЕ підтвердила, що РАЕС дотримується міжнародних гарантій У лісах Рівненщини відстрілюють переносників африканської чуми У Рівному до п’яти років позбавлення засуджено інформатора терористичної організації <<ДНР>> Футбол. Артем Кравець перейшов до турецького «Кайсеріспора» Футбол. «Гірники» розпочинають перші зимові збори в Туреччині Голова Верховної Ради Андрій Парубій: <<У парламенті достатня кількість голосів для ухвалення закону про забезпечення суверенітету на Донбасі>> Мобільні лабораторії - проти <<бомбардувальників>> доріг Нафтогаз vs Газпром: Росія не оскаржуватиме рішення Стокгольмського арбітражу
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
14:24       12.01.2018

Про результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури та слідчих регіональних прокуратур за 2017 рік

12.01.2018

 

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури з огляду на Перехідні положення Кримінального процесуального кодексу України продовжуються вживатися заходи щодо забезпечення ефективної роботи слідчих підрозділів як центрального апарату, так і слідчих регіональних прокуратур, її переорієнтацію з урахуванням вимог сьогодення.

 

Упродовж 2017 року слідчими Головного слідчого управління та регіональних прокуратур розслідувано понад 23300 кримінальних проваджень, переважна кількість з яких про тяжкі та особливо тяжкі злочини, злочини вчинені службовими особами органів влади та місцевого самоврядування, злочини, які викликають великий суспільний резонанс, у тому числі корупційного спрямування.

 

За вказаний період слідчими регіональних прокуратур завершено досудове розслідування у 11108 кримінальних провадженнях, слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури - у 215 кримінальних провадженнях.

 

Упродовж 2017 року слідчими Головного слідчого управління та регіональних прокуратур до суду направлено 1412 обвинувальних актів, з яких 571 про корупційні правопорушення (стосовно 724 осіб), 19 про правопорушення, вчинені у складі організованих груп та злочинних організацій (стосовно 81 особи). Слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури до суду направлено 72 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях, 30 (стосовно 42 осіб) з яких про корупційні кримінальні правопорушення.

 

Також слідчими Головного слідчого управління розслідувано та направлено до суду низку обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про актуальні злочини.

 

Зокрема, 06.12.2017 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з підприємств та представника страхової компанії у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368-4 КК України, який надав неправомірну вигоду в сумі 5 тис доларів США уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за вчинення дій з використанням свого службового становища, а саме сприяння у виплаті поза чергою грошових коштів в сумі 10,7 млн грн на користь страхової компанії, яка є кредитором неплатоспроможного банку.

 

Окрім цього, 14.12.2017 направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього Голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, який вчинив розкрадання бюджетних коштів на суму 10,29 млн грн.

 

Слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури вжито заходів до відшкодування заподіяної злочинами шкоди інтересам держави та територіальних громад на суму 109,8 млн грн, пред’явлено позови на суму 551,4 млн грн.

 

Не зупиняючись на наявних результатах роботи, слідчими Головного слідчого управління продовжують активно вживатися заходи щодо боротьби з корупцією.

 

Так, 14.12.2017 в порядку ст. 208 КПК України затримано арбітражну керуючу, призначену господарським судом Дніпропетровської області ліквідатором державного підприємства «Державний Дніпропетровський ливарно-механічний завод», яка вимагала неправомірну вигоду в сумі 55 тис доларів США та одержала першу частину – 35 тис доларів США від представника суб’єкта господарювання за зняття арешту на вищевказаний майновий комплекс та сприяння у його придбанні. Досудове розслідування триває.

 

Всього за 12 місяців 2017 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури викрито та затримано 31 особа під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму біля 3 млн грн та 5,13 млн доларів США. Одинадцятьом затриманим судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави загалом на суму понад 132,9 млн грн.

 

За 2017 рік до суду направлено 30 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, з них 17 за фактами одержання неправомірної вигоди. Серед обвинувачених 1 суддя місцевого суду, 6 правоохоронців, інші керівники державних підприємств, установ, органів місцевого самоврядування.

 

Найбільші розміри отриманої незаконної винагороди у кримінальних провадженнях за підозрою директора Департаменту Національного банку України та головних економістів Департаменту Національного банку України, які одержали неправомірну вигоду в сумі 35 тис доларів США, за підозрою директора одного з державних підприємств, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 30 тис доларів США за незвільнення останнього з посади керівника філії цього підприємства та нерозірвання договору оренди земельної ділянки, укладеного з одним з підприємств.

 

Найвищими посадовцями, обвинувальні акти стосовно яких спрямовано у 2017 році до суду, є директор одного з державних Фондів, який вимагав та одержав частину неправомірної вигоди в сумі 300 тис грн, та заступник голови обласної державної адміністрації, який вимагав та одержав неправомірну вигоду у сумі 200 тис грн.

 

У непростих умовах реформування органів прокуратури та трансформації законодавства вжито системних заходів щодо забезпечення ефективної роботи слідчих підрозділів регіональних прокуратур, її переорієнтації з урахуванням вимог сьогодення.

 

Це дозволило покращити ефективність досудового розслідування в кримінальних провадженнях, підслідних слідчим органів прокуратури, і закріпити на цьому напрямі позитивні тенденції та напрацювання.

 

Так, упродовж 2017 року розслідувано 22 040 (+14%) кримінальних проваджень, з яких закінчено більше половини – 11 108.

 

Збільшилася майже на третину (з 1 035 до 1 340) кількість направлених до суду обвинувальних актів, у тому числі на 33,6% (з 152 до 203) з угодою про визнання винуватості.

 

Зросла ефективність розслідування кримінальних проваджень за окремими категоріями злочинів.

 

До суду направлено 541 обвинувальний акт стосовно 682 осіб, або на 18,4% більше, у провадженнях про корупційні правопорушення, 48 обвинувальних актів стосовно 55 осіб (+50%) – про злочини, вчинені в бюджетній системі, 33 акти стосовно 50 осіб (+73,7%) – про кримінальні правопорушення, вчинені у сфері земельних правовідносин, 17 обвинувальних актів стосовно 71 особи (+70%) – про правопорушення, вчинені в складі організованих груп та злочинних організацій.

 

Підвищено ефективність розслідування кримінальних проваджень про злочини, вчинені працівниками правоохоронних органів.

 

До суду направлено 847 обвинувальних актів про такі правопорушення, з яких 564 про злочини у сфері службової діяльності, у тому числі 307 – щодо хабарництва, зокрема – 509 (+6,5%), вчинені працівниками органів внутрішніх справ, 72 (+5,9%) – Державної податкової служби, 63 (+23,5%) – митної служби, 73 (+37,7%) – державної лісової охорони, 14 (+40%) – органів прокуратури.

 

Посилено роботу з виявлення та розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів, щодо застосування катувань та іншого жорстокого поводження. До суду направлено 39 обвинувальних актів про вказані злочини за обвинуваченням 61 правоохоронця.

 

Збільшилася на 35,7% (з 14 до 19) кількість направлених до суду обвинувальних актів про кримінальні правопорушення, вчинені суддями.

 

Утричі більше направлено до суду обвинувальних актів про злочини, вчинені державними службовцями 1–2 категорій, більше ніж на 71% – держслужбовцями 3 категорії.

 

Дієво застосовувалися прокурорами повноваження із забезпечення відшкодування збитків, завданих злочинами. За їх реагування зросла на 11,5% сума відшкодованих збитків у закінчених кримінальних провадженнях.

 

Зокрема, із установлених 539,8 млн грн (2016 рік – 357,6 млн. грн.) відшкодовано 162,3 млн грн, з них 149 млн грн (у 10 разів більше) – інтересам держави та територіальних громад, у тому числі 30,4 млн грн (у 3,7 рази більше) – бюджетам усіх рівнів.

 

Зросла більш ніж удвічі (з 60,6 млн грн до 137,5 млн грн) сума, на яку пред’явлено позови, а також на 25,6% (з 187 млн. грн. до 235 млн. грн.) сума майна, на яке накладено арешт.

 

Розслідувано та направлено до суду низку обвинувальних актів у кримінальних проваджень про актуальні та резонансні злочини.

 

Так, прокуратурою міста Києва направлено до суду обвинувальні акти за обвинуваченням:

 

- п’яти осіб – першого заступника голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, директорів приватних підприємств та інших осіб, які у складі організованої злочинної групи вчинили незаконне відчуження 3 нежитлових приміщень, належних територіальній громаді міста Києва, на загальну суму понад 40,6 млн грн;

 

- начальника підрозділу ПАТ «Укрзалізниця», який одержав неправомірну вигоду в розмірі 250 тис грн за безперешкодне підписання договору на постачання електроенергії;

 

- трьох працівників Головного управління Національної поліції в місті Києві, які вимагали та одержали від власників закладів, що надавали послуги інтимного характеру, неправомірну вигоду в розмірі 141,5 тис грн за невикриття їх незаконної діяльності.

 

Прокуратурою Дніпропетровської області направлено до суду обвинувальний акт за обвинуваченням чотирьох посадових осіб комунальних підприємств, які незаконно передали векселі цих підприємств приватному підприємству, чим спричинили шкоду територіальній громаді міста Дніпро на суму 30 млн грн.

 

Прокуратурою Харківської області до суду направлено обвинувальний акт за обвинуваченням двох працівників Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, які із застосуванням насильства та, погрожуючи застосуванням вогнепальної зброї до потерпілих, заволоділи грошовими коштами у сумі 1 млн 370 тис доларів США, 156 тис євро та золотими виробами з дорогоцінним камінням на загальну суму 200 тис доларів США.

 

Прокуратурою Сумської області направлено до суду обвинувальний акт за обвинуваченням начальника районного відділу поліції, який шляхом зловживання службовим становищем та підроблення акту приймання-передачі речових доказів заволодів майном громадян на суму понад 60 тис грн.

 

Прокуратурою Полтавської області направлено до суду обвинувальний акт за обвинуваченням начальника районного відділу Держкомзему, який незаконно надав дозвільні документи про передачу земель лісового фонду площею 4 га фізичним особам, спричинивши збитки на суму понад 1,5 млн грн.

 

Судовий розгляд у вказаних кримінальних провадженнях триває.

 

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури та слідчими підрозділами регіональних прокуратур вживаються вичерпні заходи для забезпечення ефективного та об’єктивного розслідування злочинів в розумні строки.

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України