Укр | Рус
Він був добрим будівничим Футбол. Мінімальна перемога «Ворскли» Всі школи у Маріуполі закрили на карантин Українська делегація провела близько 20 зустрічей у Мюнхені Клімкін пояснив, чому не відбулася зустріч у "нормандському форматі" "Північний потік-2" є великим механізмом впливу на ЄС - Волкер Олімпіада. Німці утримують медальне лідерство Міжнародна спільнота має контролювати непідконтрольну територію і кордон - Клімкін Директора "Еліта-центр" та його спільника заарештували на два місяці Футбол. Третя перемога «Сталі» і перша під орудою Костова Президент зустрівся з Міністром оборони США Меттісом Олімпіада. Визначилися ще два чемпіони Олімпіада. Словачка Кузьміна після двох срібніх нагород виборола «золото» Здолбунів: на місці пожежі у квартирі житлового будинку виявлено тіло 22- річного сина власниці Більше 130 патронів, холодну зброю та наркотики вилучили поліцейські Рівненщини за минулий день
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Чи покладаєте надії на Антикорупційний суд у боротьбі з хабарництвом?

Голосувати

Яка частина вашого сімейного доходу йде на сплату комунальних послуг?

Голосувати
На головну
12:42       13.02.2018

В Антикорупційному комітеті ВР обговорюють проблему створення музею на Поштовій площі у Києві

Підкомітет зі взаємодії з громадськістю Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції провів засідання, на якому обговорювали проблему створення музею на Поштовій площі у Києві. Адже археологічні розкопки з часів Київської Русі, які мають загальнонаціональне значення для України, опинилися під загрозою знищення.

2014 року розпочалося будівництво торговельно-розважального центру на Поштовій площі на Подолі, й під час будівельних робіт були виявлені археологічні розкопки. 26 грудня 2017 року постійна комісія Київської міської ради з питань власності одностайно підтримала проект рішення про розміщення музею на ділянці прибережного міського кварталу середньовічного Києва (ХІ ст.) на Поштовій площі. Однак 23 січня на засіданні комісії КМДА з питань бюджету та соціально-економічного розвитку відмовилися підтримати виділення коштів на створення Музею на Поштовій площі. Адже згідно з проектом рішення Київради, щоб створити музей на Поштовій площі, необхідно припинити договір з інвестором будівництва підземного ТРЦ і передати об’єкт до комунальної власності. Археологічні дослідження, які проводить Інститут археології НАНУ, перестали фінансувати. Нині постало питання про консервацію розкопок.

Голова підкомітету Ігор Луценко зауважив, що випадок із Поштовою площею є класичним прикладом афер за часів Януковича, яку досі намагаються розгребти. На території, де хочуть побудувати торговельно-розважальний центр, було знайдено дуже багато археологічних знахідок. «До сих пір усе йшло нормально - відкрили історичні артефакти, є багато роботи археологам, три профільні комісії Київради дали свої позитивні висновки щодо того, що тут потрібен музей, - сказав І. Луценко. - Однак включилася четверта комісія, яка вирішила, що тут музей не потрібен. На лице лобістська позиція, і потрібне втручання Верховної Ради, щоб процес створення музею не припинився».

Народний депутат України Наталія Новак (фракція Блоку Петра Порошенка) розповіла, що за державними нормами будівництва та за законом про містобудування повинні окремо відводитися землі та надаватися окремі дозволи на будівництво транспортної розв‘язки та інших будівель». Парламентарій запропонувала звернутися до прокуратури та МВС щодо порушення кримінальної справи проти міських чиновників, котрі видавали дозволи на будівництво ТРЦ на Поштовій площі. Окрім того, землі навколо Річкового вокзалу – це землі прибережних смуг і на них можна зводити лише об‘єкти транспортної інфраструктури. Н. Новак також запропонувала звернутися до Міністерства культури з ініціативою надати пам‘ятці статус національної культурної спадщини.

Голова Комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький зауважив, що після рішення комітету призупинено будівельні роботи на Поштовій площі. Однак досі не визначено відповідального за те, що може бути створено на цьому місці. «Цей період в історії сповна не вивчений і ми не сформували свою концепцію, тим паче з огляду на російську агресію, - зазначив М. Княжицький. - Це міг би бути музей Давньої Русі, який складався би з декількох об‘єктів». На його думку, фахівцям важливо виробити спільне бачення, концепцію музею мали би розробити Мінкультури разом із КМДА.