Укр | Рус
Поліські атомники нагороджені відзнаками Українського ядерного товариства Мистецька столиця Прикарпаття готується до міжнародного фестивалю <<Карпатський простір>> Хокей. Японія та Італія першими завершили чемпіонат Хокей. Остаточний склад збірної України на чемпіонат світу в Литві Депутат Європарламенту від Німеччини, співголова парламентської асамблеї Euronest, член фракції Зелених ЄП Ребекка Гармс закликала уряди європейських країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії Міністр закордонних справ Павло Клімкін відбув до Торонто (Канада) на зустріч із міністрами закордонних справ країн <<Великої сімки>> Це абсолютно нові підходи до реформування всієї медичної галузі - Президент у Львівському обласному перинатальному центрі Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Припинено незаконну діяльність організованої групи, яка виготовляла і збувала зброю Зведені дані АТО 20 квітня 2018 Президент на форумі «Agroport West Lviv 2018»: Моя мета - підтримати фермера, бо це людина, яка годує Україну Генпрокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно працівника Департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб До Італії <<винахідник>> цигарки не довіз Призначено нового керівника скандального аеропорту в Миколаєві Можна сподіватись на новосілля!..
Загрузка...
На головну
10:21       16.04.2018

Майбутнє лісу в твоїх руках

У Микулинецькому лісництві державного підприємства "Тернопільське лісове господарство" 12 квітня за участі працівників лісництва й лісгоспу, обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника Олега Яремка та студентів кафедри геоекології Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка відновили зелену ділянку.

 

Фото надано
прес-службою Тернопільського ОУЛМГ.

 

Тут висадили нетипову лісову культуру для Тернопільщини -- горіх чорний. Як розповів директор ДП "Тернопільський лісгосп" Орест Ходинь, горіх чорний -- теплолюбива лісова культура. Місце для садіння вибрали південне. Сонячного світла в цьому напрямку достатньо для того, щоб дерева почувалися комфортно.

 

"Введення інтродуцентів у держлісфонд -- одна з умов, яка забезпечує біорізноманіття в лісах. Саме тому щороку додаємо 10 відсотків культур, місце зростання яких є за межами їхнього природного ареалу. Проте, як свідчить практика, й на чужій території вони почуваються чудово та дають гарний приріст", -- каже Орест Ходинь.

 

Крім того, горіх чорний -- це цінна швидкоростуча порода. Вона перспективна в екологічному і економічному планах.

 

Гарна погода посприяла садінню лісу. Студенти розбилися на групи, слухали інструктаж від лісничого Микулинецького лісництва Олега Кільчицького, а потім із завзяттям стали до роботи. "Студенти -- майбутні охоронці природи, тож здійснювати посадку лісокультур є частиною виконання завдання однієї з дисциплін, -- жартував у розмові асистент кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін ТНПУ Іван Каплун. -- Від її сумлінного виконання певною мірою може залежати оцінка з цього предмета".

 

Головний спеціаліст лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Надія Козацька засвідчила, що роботу студенти виконали якісно. Адже після вибіркової перевірки саджанців, яка полягала у спробі витягнути з рядка пагінець горіха, виявилося, що молоді деревця не піддаються -- отже, вкореняться й ростимуть.

 

Подякував учасникам акції "Майбутнє лісу в твоїх руках" начальник управління Олег Яремко. Він також висловив сподівання щодо подальшої співпраці. "Всі ви переконалися, що праця лісівників є нелегкою, але зважаючи на роботу, яку робимо, ми віримо, що майбутнє лісу в руках у кожного й спільними стараннями ми примножуватимемо спільне багатство, наші ліси", -- резюмував Олег Яремко.

 

У прес-службі Тернопільського ОУЛМГ повідомили, що спільною працею лісівників і студентів на ділянці 0,5 гектара посадили 2,5 тисячі саджанців горіха чорного.

 

Надія МИКОЛАЙЧУК.

 

Тернопільська область.