Укр | Рус
Луганщина: перераховують пенсії колишнім військовим... Генеральна прокуратура України приєдналась до Ініціативи Інтерполу з електронної правової допомоги <<е-MLA>> Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України За фактом інциденту між народними депутатами під час телеефіру розпочато кримінальне провадження 20 квітня. Пам’ятні дати Пентагон назвав російські системи ППО у Сирії <<абсолютно неефективними>> Американський журнал Time опублікував свій традиційний список 100 найвпливовіших людей світу за минулий рік У Страсбурзі прийняли важливі рекомендації щодо асоціації України - ЄС В анексованому Росією Криму активіст Володимир Балух продовжує голодування, яке він оголосив місяць тому, 19 березня Зведення Прес-центру штабу АТО за добу 19 квітня 2018 року Шляховики натрапили на снаряди неподалік Рівного Рятувальники у Березнівському районі Рівненщини витягнули з річки корову У Рівному обговорять перспективи ринку меду Обласну премію імені Ігоря Свєшнікова отримає Наталія Трохлюк Ірина Геращенко: <<Для України є неприйнятною присутність у складі миротворчої місії представників держави-агресора>>
Загрузка...
На головну
16:46       16.04.2018

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон про дипломатичну службу і передав його на підпис Президентові

На початку Погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій і груп та голови парламентських комітетів Голова Верховної Ради України Андрій Парубій поінформував, що підписав Закон про дипломатичну службу і передав його на підпис Президентові України. А. Парубій наголосив, що ухвалення такого закону є дуже знаковим.

«22 грудня 1917 року було підписано законопреокт про створення генерального секретарства закордонних справ – першої структури, яка займалась зовнішньою політикою України, - нагадав Голова Верховної Ради. - Новий закон дасть нову гостру зброю українським дипломатам для виконання своїх обов‘язків та відстоювання інтересів України у світі».

Після прийняття IV Універсалу 22 січня 1918 року, який проголосив державну самостійність Української Народної Республіки, виконавчі структури Української Центральної Ради було перетворено на повноцінний уряд, який зберіг на початку назву Генеральний Секретаріат. Серед них чільне місце зайняло й зовнішньополітичне відомство - Генеральне секретарство з міжнародних справ.

Рішення про утворення Генерального секретарства з міжнаціональних справ у складі Генерального Секретаріату було схвалене 22 грудня 1917 року. З історичної ретроспективи Генеральне секретарство з міжнародних справ, власне, і вважається нині попередником першого українського зовнішньополітичного відомства у XX столітті - сучасного Міністерства закордонних справ.

Голос України