Укр | Рус
Поліські атомники нагороджені відзнаками Українського ядерного товариства Мистецька столиця Прикарпаття готується до міжнародного фестивалю <<Карпатський простір>> Хокей. Японія та Італія першими завершили чемпіонат Хокей. Остаточний склад збірної України на чемпіонат світу в Литві Депутат Європарламенту від Німеччини, співголова парламентської асамблеї Euronest, член фракції Зелених ЄП Ребекка Гармс закликала уряди європейських країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії Міністр закордонних справ Павло Клімкін відбув до Торонто (Канада) на зустріч із міністрами закордонних справ країн <<Великої сімки>> Це абсолютно нові підходи до реформування всієї медичної галузі - Президент у Львівському обласному перинатальному центрі Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Припинено незаконну діяльність організованої групи, яка виготовляла і збувала зброю Зведені дані АТО 20 квітня 2018 Президент на форумі «Agroport West Lviv 2018»: Моя мета - підтримати фермера, бо це людина, яка годує Україну Генпрокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно працівника Департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб До Італії <<винахідник>> цигарки не довіз Призначено нового керівника скандального аеропорту в Миколаєві Можна сподіватись на новосілля!..
Загрузка...
На головну
16:46       16.04.2018

До законопроекту про Антикорупційний суд надійшло 1925 правок, - Андрій Парубій

Про це повідомив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на брифінгу після Погоджувальної ради. Відповідаючи на запитання, коли може бути розглянути в парламенті законопроект про Вищий антикорупційний суд, А. Парубій зауважив, що наразі затримка – на рівні комітету, адже без рішення профільного комітету будь-який законопроект не може з‘явитися у порядку денному сесії. «За інформацією від комітету, фактично вже завершено розгляд, загалом надійшло 1925 правок», - сказав глава парламенту і додав, що розраховує на остаточне рішення комітету в середу, після чого законопроект невідкладно може потрапити до порядку денного сесії.

«Затримка, очевидно, була зумовлена великою кількістю правок. У тих правках – дискусії між певними концепціями, - зазначив Андрій Парубій. - Ключова дискусія іде навколо того, чи має Антикорупційний суд відповідати юрисдикції НАБУ і САП, і друге питання – повноваження громадської ради міжнародних експертів. І  ця дискусія відбувається не лише на рівні комітету, а й між головами фракцій та на наших закритих погоджувальних радах. Дуже важливо, щоби ми могли виробити єдину концепцію, вийшовши в зал з цим законопроектом». Водночас Голова Верховної Ради спрогнозував, що через велику кількість правок парламент може не встигнути розглянути законопроект про антикорупційний суд за один день і може знадобитися два дні.

Щодо обрання нового складу ЦВК, глава парламенту нагадав, що спецперевірка усіх 14 кандидатів нарешті завершена, тепер знову-таки має бути рішення профільного комітету. Якщо у середу комітет прийме рішення, у четвер з’явиться можливість включити це питання до порядку денного, - зазначив Андрій Парубій. «Ми теоретично, якщо буде воля Верховної Ради, у четвер зможемо розглядати, - сказав він. - Хоча до сьогодні залишається невирішеною дискусія з приводу того, як з 14 кандидатів обрати 13 кандидатів. І ця дискусія має широкий аспект, оскільки у багатьох рекомендаціях міжнародних структур є вимога та рекомендація, щоби було представництво фракцій, які є у парламенті. На сьогодні ця політична дискусія ще не завершена. Але в середу, коли буде рішення комітету, це теоретично дає нам шанс перейти до розгляду питання членів ЦВК».

На запитання, коли в парламенті відбудеться звіт уряду, Голова Верховної Ради наголосив, що звіт уряду було подано до парламенту вчасно, наразі він перебуває на розгляді в комітеті, але так само: без висновку комітету це питання не може розглядатися у сесійній залі. «Тобто ми так само очікуємо рішення комітету, і комітет планує досить широкі слухання та широкі дебати для прийняття рішення, - зауважив Андрій Парубій. - Коли буде рішення комітету, зможемо говорити про дати, години і хвилини розгляду цього питання».

Голос України