Укр | Рус
Генеральна прокуратура України приєдналась до Ініціативи Інтерполу з електронної правової допомоги <<е-MLA>> Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України За фактом інциденту між народними депутатами під час телеефіру розпочато кримінальне провадження 20 квітня. Пам’ятні дати Пентагон назвав російські системи ППО у Сирії <<абсолютно неефективними>> Американський журнал Time опублікував свій традиційний список 100 найвпливовіших людей світу за минулий рік У Страсбурзі прийняли важливі рекомендації щодо асоціації України - ЄС В анексованому Росією Криму активіст Володимир Балух продовжує голодування, яке він оголосив місяць тому, 19 березня Зведення Прес-центру штабу АТО за добу 19 квітня 2018 року Шляховики натрапили на снаряди неподалік Рівного Рятувальники у Березнівському районі Рівненщини витягнули з річки корову У Рівному обговорять перспективи ринку меду Обласну премію імені Ігоря Свєшнікова отримає Наталія Трохлюк Ірина Геращенко: <<Для України є неприйнятною присутність у складі миротворчої місії представників держави-агресора>> Завершився перший етап громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС
Загрузка...
На головну
08:28       17.04.2018

Перший <<дзвіночок>> владі від атомників

Таким перший «дзвіночком» до влади привернути увагу до вітчизняної атомної енергетики стали мирні попереджувальні мітинги атомників в усіх містах-супутниках атомних станцій 12 квітня. Відбувся він і у місті Вараш, що є супутником Рівненської АЕС. Тисячі працівників станції і позаробочий час долучились до попереджувальної акції, щоб висловити своє обурення несправедливим ставленням до атомної енергетики та промисловості України з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

 

На знімку:

 

під час мирного попереджувального мітингу атомників
у місті Вараш на Рівненщині.

 

Ось що сказав голова первинної профспілкової організації Рівненської АЕС Іван Мельник:

 

 — Мета мирного попереджувального мітингу — звернути увагу влади та всього українського суспільства на різке зниження соціально-економічного рівня атомників на фоні дискримінаційного тарифу у порівнянні з приватними енергогенеруючими компаніями. Сьогодні НАЕК «Енергоатом» живе у борг. Рівень розрахунків ДП «Енергоринок» з НАЕК «Енергоатом» щороку погіршується. Лише за 2015–2017 роки заборгованість перед атомною експлуатуючою організацією зросла з 10,9 мільярда до 12,7 мільярда гривень. Системне збільшення заборгованості додатково обтяжують й дискримінаційними рішеннями НКРЕКП. Торік встановлений тариф для Компанії переглядався тричі й в середньому становив 47,41 копійки за 1 кВт/год., що є найнижчим тарифом у світі для атомних електростанцій. Сьогодні тариф для АЕС — 54,03 копійки, у той час як тариф приватних ТЕС становить 1,75 гривні за 1 кВт/год.! Було зменшено пріоритетні статті фінансування «Нове будівництво» (центральне сховище відпрацьованого ядерного палива у зоні відчуження) — на 56; «Підвищення безпеки енергоблоків АЕС» — на 36; «Продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС» — на 50; «Технічний розвиток, реконструкція, модернізація основного і допоміжного обладнання» — на 25 відсотків. Така ситуація унеможливлює продовження ресурсу і ставить під загрозу поточну експлуатацію енергоблоків.

 

Олександра ЮРКОВА.

Фото надане автором.

 

Рівне.