Укр | Рус
Поліські атомники нагороджені відзнаками Українського ядерного товариства Мистецька столиця Прикарпаття готується до міжнародного фестивалю <<Карпатський простір>> Хокей. Японія та Італія першими завершили чемпіонат Хокей. Остаточний склад збірної України на чемпіонат світу в Литві Депутат Європарламенту від Німеччини, співголова парламентської асамблеї Euronest, член фракції Зелених ЄП Ребекка Гармс закликала уряди європейських країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії Міністр закордонних справ Павло Клімкін відбув до Торонто (Канада) на зустріч із міністрами закордонних справ країн <<Великої сімки>> Це абсолютно нові підходи до реформування всієї медичної галузі - Президент у Львівському обласному перинатальному центрі Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Припинено незаконну діяльність організованої групи, яка виготовляла і збувала зброю Зведені дані АТО 20 квітня 2018 Президент на форумі «Agroport West Lviv 2018»: Моя мета - підтримати фермера, бо це людина, яка годує Україну Генпрокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно працівника Департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб До Італії <<винахідник>> цигарки не довіз Призначено нового керівника скандального аеропорту в Миколаєві Можна сподіватись на новосілля!..
Загрузка...
На головну
10:26       17.04.2018

Повернути виш додому!..

На Луганщині намагаються повернути на свою територію Луганський національний аграрний університет, який через надзвичайну ситуацію на сході України тимчасово розміщений у Харкові. За останні два роки на терени області вже переміщено університети -- внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка та медичний. Із семи вишів поза межами регіону нині лишається тільки Національний аграрний університет.

 

Про варіанти переміщення цього навчального закладу йшлося на зустрічі його представників із очільником області. Юрій Гарбуз запропонував план поетапного переміщення вишу «додому». Для цього профільний департамент ОДА отримав завдання підготувати належну базу, якою мають стати аграрні технікуми та ліцеї області. Прийнявши цю ідею, в. о. ректора Микола Брагінець, однак, зауважив, що переважна більшість студентів та викладачів університету не виявляє бажання переїжджати з Харкова на Луганщину. На думку ректора, під час поступового переміщення вишу потрібно орієнтуватися на місцевих випускників шкіл та закладів професійно-технічної освіти як потенційних абітурієнтів.

 

Під час зустрічі також обговорили можливість формування на Луганщині аграрного кластеру, оскільки через бойові дії область з промислового регіону перетворилася на аграрний край. Такий підхід дасть можливість використати науковий потенціал у розвитку АПК, а також сформувати замовлення на фахівців певних спеціальностей та забезпечити їм робочі місця.

 

На сьогодні з 2400 студентів ЛНАУ 55% становлять жителі Луганської області. На шести факультетах заклад готує агрономів, економістів, інженерів-механіків, інженерів з виробництва та переробки продукції тваринництва, будівельників, ветеринарних лікарів, інженерів-технологів зі зберігання, консервування та переробки м’яса і м’ясопродуктів, інженерів-технологів зі зберігання, консервування та переробки молока і молокопродуктів.

 

Павло ВОРОНЦОВ.

 

Луганська область.