Укр | Рус
Луганщина: перераховують пенсії колишнім військовим... Генеральна прокуратура України приєдналась до Ініціативи Інтерполу з електронної правової допомоги <<е-MLA>> Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України За фактом інциденту між народними депутатами під час телеефіру розпочато кримінальне провадження 20 квітня. Пам’ятні дати Пентагон назвав російські системи ППО у Сирії <<абсолютно неефективними>> Американський журнал Time опублікував свій традиційний список 100 найвпливовіших людей світу за минулий рік У Страсбурзі прийняли важливі рекомендації щодо асоціації України - ЄС В анексованому Росією Криму активіст Володимир Балух продовжує голодування, яке він оголосив місяць тому, 19 березня Зведення Прес-центру штабу АТО за добу 19 квітня 2018 року Шляховики натрапили на снаряди неподалік Рівного Рятувальники у Березнівському районі Рівненщини витягнули з річки корову У Рівному обговорять перспективи ринку меду Обласну премію імені Ігоря Свєшнікова отримає Наталія Трохлюк Ірина Геращенко: <<Для України є неприйнятною присутність у складі миротворчої місії представників держави-агресора>>
Загрузка...
На головну
11:06       17.04.2018

Швейцарія допомагає бути обережними

Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації Гійом Шойрер у супроводі міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Вадима Черниша презентував у Сєвєродонецьку проект, що допоможе зменшити ризики в умовах мінного забруднення.

 

На знімку:

 

вчителів, учасників семінару,
знайомлять з макетами боєприпасів.

 

Правоохоронці час від часу повідомляють про випадки, коли в зоні обстрілів від необережного поводження зі знайденими снарядами чи на мінних розтяжках гине і зазнає каліцтва мирне населення. Серед постраждалих є діти та підлітки. На жаль, точної цифри немає. Адже деякі державні органи оперують або локальною статистикою, наприклад, в межах одного району, або з доповідей міжнародних організацій. Але вони, як правило, посилаються одна на одну, отже, реальної картини не відображають. Вадим Черниш погоджується: дійсно, уніфікованої бази даних щодо цього в Україні досі немає. Міжнародні стандарти зобов’язують її створити. І не лише для того, щоб просто порахувати постраждалих, а й зафіксувати місце, де людина підірвалася. Бо це, насамперед, свідчить, що воно небезпечне, отже, має бути обстежене. Загалом це велика робота, і без допомоги та досвіду інших держав Україна з усім не впорається. Одна з країн, що відгукнулась на проблему Донбасу, -- Швейцарія. Вона є активною учасницею в роботі з розмінування територій і фінансує відповідні програми по всьому світу, в тому числі і в Україні. Разом зі Швейцарською Конфедерацією МінТОТ має намір обрати одну територіальну громаду, де пілотний проект зі зменшення ризиків в умовах мінного забруднення буде детально відпрацьовуватися.

 

-- На рівні громади, яка буде обрана після консультації з місцевою владою, будуть скоординовані всі ті, хто займається протимінною діяльністю, щоб мати повну інформацію, маркувати територію, робити оголошення для громадян, -- пояснює Вадим Черниш. -- А потім, якщо цей досвід виявиться позитивним, його буде розповсюджено.

 

Одним із компонентів проекту стали макети мін та вибухово-небезпечних предметів, які виявляють найчастіше. Вони були розроблені в співпраці з Державною службою з надзвичайних ситуацій, пізніше до роботи долучився міжнародний Женевський центр з питань гуманітарного розмінування. 70 макетів виготовлені у Швеції (бо в нашій країні відсутні такі технології) за гроші, надані Швейцарією, і мають вигляд справжніх боєприпасів. Зараз вони надходять до шкіл Луганської та Донецької областей, насамперед, що розташовані поблизу лінії зіткнення.

 

Така робота дуже важлива, бо, за словами Вадима Черниша, було зафіксовано кілька випадків використання мін-пасток або саморобних вибухових пристроїв, замаскованих під звичайні побутові предмети. Це взагалі підпадає під ознаки злочинів проти людяності. Тобто облік таких випадків -- це й питання притягнення у подальшому до відповідальності осіб, які ведуть у такий спосіб бойові дії.

 

Павло ВОРОНЦОВ.

Фото автора.

 

Луганська область.