Укр | Рус
Поліські атомники нагороджені відзнаками Українського ядерного товариства Мистецька столиця Прикарпаття готується до міжнародного фестивалю <<Карпатський простір>> Хокей. Японія та Італія першими завершили чемпіонат Хокей. Остаточний склад збірної України на чемпіонат світу в Литві Депутат Європарламенту від Німеччини, співголова парламентської асамблеї Euronest, член фракції Зелених ЄП Ребекка Гармс закликала уряди європейських країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії Міністр закордонних справ Павло Клімкін відбув до Торонто (Канада) на зустріч із міністрами закордонних справ країн <<Великої сімки>> Це абсолютно нові підходи до реформування всієї медичної галузі - Президент у Львівському обласному перинатальному центрі Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Припинено незаконну діяльність організованої групи, яка виготовляла і збувала зброю Зведені дані АТО 20 квітня 2018 Президент на форумі «Agroport West Lviv 2018»: Моя мета - підтримати фермера, бо це людина, яка годує Україну Генпрокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно працівника Департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб До Італії <<винахідник>> цигарки не довіз Призначено нового керівника скандального аеропорту в Миколаєві Можна сподіватись на новосілля!..
Загрузка...
На головну
11:11       17.04.2018

Перемога захисників архітектурної пам’ятки

Українські гідроенергетики визначилися із долею пам’ятки архітектури -- так званої башти Вітовта. Її збудували на березі Дніпра, біля села Веселе на Херсонщині, ще в XIV сторіччі як сторожову вежу на кордоні Великого князівства Литовського. Але за планами будівництва другої черги Каховської ГЕС велична споруда потрапляла в зону підтоплення, і їй загрожувало руйнування («Голос України» про це писав). Це викликало протести місцевих жителів, краєзнавців, громадських активістів та науковців по всій України. Біля підніжжя башти Вітовта навіть почали проводити фестивалі та флешмоби, до органів влади посипалися звернення із вимогами захистити цінний історичний та туристичний об’єкт. І схоже, до протестів таки дослухалися.

 

ПАО «Укргідроенерго», яке веде підготовку до будівництва Каховської ГЕС-2, офіційно оприлюднило «повідомлення про планову діяльність». Згідно з цим документом, основні конструкції майбутньої гідроелектростанції обіцяють посунути на півсотні метрів від башти. Також для протидії зсувам ґрунту біля пам’ятки архітектури збираються звести залізобетонну стіну з паль, попередньо провівши там археологічну розвідку. А після цього «закріпити» ґрунт зеленими насадженнями.

 

Загалом, конфлікт навколо башти Вітовта скидається радше на непорозуміння, що виникло з суто бюрократичних причин. У ПАО «Укргідроенерго» стверджують: на час збору даних отримали від управління культури Херсонської ОДА однозначну відповідь про відсутність у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України інформації про згадану споруду. Відповідно, й у процесі підготовки до проектування жодних застережень не встановлювали. Аж ось «піднявся ґвалт», чиновники схаменулися, і тільки 16 грудня 2016 року Міністерство культури України внесло башту Вітовта до Держреєстру. Зробили б це раніше, і жодних приводів для конфлікту з громадськістю не виникло.

 

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

 

Херсон.