Укр | Рус
Поліські атомники нагороджені відзнаками Українського ядерного товариства Мистецька столиця Прикарпаття готується до міжнародного фестивалю <<Карпатський простір>> Хокей. Японія та Італія першими завершили чемпіонат Хокей. Остаточний склад збірної України на чемпіонат світу в Литві Депутат Європарламенту від Німеччини, співголова парламентської асамблеї Euronest, член фракції Зелених ЄП Ребекка Гармс закликала уряди європейських країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії Міністр закордонних справ Павло Клімкін відбув до Торонто (Канада) на зустріч із міністрами закордонних справ країн <<Великої сімки>> Це абсолютно нові підходи до реформування всієї медичної галузі - Президент у Львівському обласному перинатальному центрі Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Припинено незаконну діяльність організованої групи, яка виготовляла і збувала зброю Зведені дані АТО 20 квітня 2018 Президент на форумі «Agroport West Lviv 2018»: Моя мета - підтримати фермера, бо це людина, яка годує Україну Генпрокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно працівника Департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб До Італії <<винахідник>> цигарки не довіз Призначено нового керівника скандального аеропорту в Миколаєві Можна сподіватись на новосілля!..
Загрузка...
На головну
12:00       17.04.2018

Парламент пропонує монетаризувати пільги на харчування для дітей-чорнобильців

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей) - № 6230.

Законопроектом передбачено внесення змін до статей 29, 30 чинного Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині заміни безплатного харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячною грошовою допомогою, яка виплачується у період навчання до досягнення повноліття у порядку та розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Співавтор законопроекту, під яким підписалися 17 депутатів, Володимир Арешонков (фракція Блоку Петра Порошенка) відзначив, що законопроект спочатку був урядовим, щоб виправити критичну ситуацію, яка склалася минулого року в багатьох регіонах з організацією дитячого харчування в навчальних закладах, – гроші, які виділяє уряд, потрапляють в місцеві управління соцполітики, які мають провести тендери на організацію дитячого харчування в школах. Однак тендери дуже часто зриваються і школи залишаються без організованого харчування дітей. Окрім того, сума, яка виділяється на харчування, - 24-26 гривень на день на одну дитину – є дуже мізерною. Це - менш як 50% від фізіологічної норми харчування дітей. Водночас, як пояснив В. Арешонков, наразі діє постанова Кабміну, за якою має виплачуватися компенсація для тих дітей, які не отримують організоване харчування в школі, така компенсація в середньому – 370 гривень на місяць, тобто ще менше - 18 гривень на день. За словами В. Арешонкова, нині є можливість підняти виплати на дітей до 600 гривень, однак допоки уряд не підтвердить, що він готовий підняти суму такої грошової компенсації, приймати законопроект у запропонованому вигляді є ризикованим, адже постанова уряду ще діє. І тоді ситуація з дитячим харчуванням у школах ще погіршиться. «Ми маємо прийти з урядом до спільної позиції – паралельно приймати і цей законопроект, і постанову уряду про збільшення компенсації, і прийняти механізм, який забезпечить харчування дітей», - сказав В. Арешонков, запропонувавши доопрацювати цей законопроект спільно з урядом.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував ухвалити законопроект у першому читанні, щоб усі застереження до законопроекту врахувати до другого читання. "І це буде важливий знак напередодні чорнобильської трагедії", - сказав він.

Голос України