Укр | Рус
Футбол. Один із фаворитів переконливо обіграв дебютанта Більше 220 селянських господарств Рівненщини отримають гроші за вирощування телят У Рівному відсвяткували День батька Галичани знову «обдарували» Млинівський район Рівненщини сміттям На Рівненщині служба зайнятості працевлаштувала 13,6 тисячі людей Футбол. Шведи переграли корейців, реалізувавши пенальті Як DESPRO об'єднує буковинців На честь 100-річчя перебування Українських січових стрільців у Центральній Україні На Запоріжжі спалах АЧС Відкрився перший інклюзивний майданчик По п'ять сомів на долоні Полігон, але не для стрільби, а для знань Знову львівське сміття Представники місцевого самоврядування привітали дільничних офіцерів поліції Рівненщини з професійним святом Фотофактаж. Зустріч Голови Верховної Ради України А.Парубія з членом Парламенту Об’єднаних Арабських Еміратів Ахмедом Аль-Джарваном та Надзвичайним і Повноважним Послом ОАЕ в Україні Салемом Ахмедом Аль-Каабі...
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
14:35       14.06.2018

Низькими зарплатами держава сама спонукає медиків до корупції, - Ольга Богомолець

Гна цьому наголосила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець під час "круглого столу» на тему «Цукровий діабет. Міжнародний досвід. Проблеми та можливості в Україні», який відбувся у Верховній Раді з ініціативи Комітету з питань охорони здоров‘я.

Голова комітету привітала медичних працівників з їх професійним святом, що відзначатиметься 17 червня, привернувши увагу до проблем галузі. «Наша держава сьогодні не підтримує гідно медиків, - заявила О. Богомолець. - Бо заробітна платня, яку сьогодні отримують українські лікарі – мінімальна 3200 гривень – що зрівнює зарплату санітарки та лікаря, - це приниження людської, професійної, моральної та етичної гідності лікаря. Й те, що Кабінет Міністрів не виконує доручення парламентського комітету, не звертає увагу на 100 тисяч підписів, які передані профспілками, означає неповагу до медичної спільноти та пацієнтів, яких лікують лікарі. Таким чином держава сама спонукає лікарів та медиків до корупції, шукати, як можна заробити більше грошей».

За словами О. Богомолець, держава фінансує сьогодні лише 30% хворих на онкологію, лише 27% хворих на серцево-судинні хвороби. «Так само недоглянутими є і хворі на цукровий діабет, для яких відсутнє лікування саме тими ліками, які їм потрібні та тих ліків, які дають результат, а не тими, які є у переліку, які просто хтось туди поставив, не зважаючи на реальні потреби», - додала Богомолець.

Голова комітету також привернула увагу до значного відтоку медичних кадрів з України, головною причиною чого також є низький рівень зарплати. За словами О. Богомолець, за останні роки з України виїхали понад 60 тисяч медиків. За словами Богомолець, у Білорусі зарплата лікаря стартує від 300 доларів до 1000 доларів, у Росії, з якою воюємо, - від двох тисяч доларів. «Категорично не підтримую таку політику держави по відношенню до медиків та пацієнтів», - наголосила О. Богомолець.

Учасники заходу запропонували затвердити Національний план дій з профілактики та лікування цукрового діабету на період до 2030 року, передбачивши у ньому низку заходів, переглянути та вдосконалити галузеві стандарти надання медичної допомоги хворим на діабет та оновити Національний перелік основних лікарських засобів відповідно до світових практик лікування діабету. Учасники «круглого столу» ухвалили резолюцію із рекомендаціями Кабінету Міністрів, центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та науковим установам щодо боротьби з цією хворобою.

Голос України