Укр | Рус
Футбол. Франція – чемпіон світу! Впала на джипі з 60 метрів й вижила - історія порятунку Теніс. Джокович виграв Вімблдон Президент побажав металургам достатку та нових трудових звершень Музиканти закликають урятувати від закриття коледж кобзарського мистецтва Фестивалили навколо вільхи Вчені розібралися, чому в Австралії <<сп'яніли>> кенгуру Небезпечні гойдалки: Супрун просить батьків перевіряти дитячі майданчики Британський міністр пішов у відставку через секс-скандал Прем'єр Чехії назвав прохання прихистити мігрантів <<шляхом до пекла>> Дністровському регіональному ландшафтному парку — чверть віку Український фільм переміг на кінофестивалі у Вірменії Грузинський парламент затвердив новий уряд <<Кримського диверсанта>> Панова етапуватимуть до РФ - правозахисники Принци відмовилися зустрічатися з Трампом - ЗМІ
Загрузка...
Голосування
Чи вірите ви, що оновлення складу ЦВК дасть змогу прозоро провести чергові вибори?

Голосувати
На головну
17:10       12.07.2018

Доводиться брати курс на захід

Великі та середні агрофірми на Херсонщині після тривалої кризи потроху починають відновлювати поголів'я худоби й створювати необхідну для неї інфраструктуру. Але постала інша проблема: як влити свіжу кров у тваринництво. Адже впродовж останніх 22 років, за даними Головного управління статистики Херсонщини, кількість ВРХ в області скоротилася в шість з лишком разів -- з 686,9 тисячі до 102,1 тисячі. При цьому більшість власників худоби племінної роботи не веде -- вона їм просто не по кишені. Тому потужнішим сільгосппідприємствам хоч-не-хоч, доводиться "брати курс на захід". 

Скажімо, підприємство з Чаплинського району краю, яке вже має дійне стадо в три тисячі голів, нещодавно імпортувало з Данії 66 нетелів голштинської породи, і хоче придбати ще 136. Для новоселів -- вони саме проходять карантин -- уже збудували нове приміщення та доїльний зал, обладнані за останнім словом техніки. Це значні кошти, але тваринники певні, що витрати окупляться за рахунок збільшення надоїв та продажу молока екстрагатунку з високою жирністю та низьким рівнем бактеріологічного забруднення -- таке в переробників завжди в ціні.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Херсонська область.