Укр | Рус
Футбол. Франція – чемпіон світу! Впала на джипі з 60 метрів й вижила - історія порятунку Теніс. Джокович виграв Вімблдон Президент побажав металургам достатку та нових трудових звершень Музиканти закликають урятувати від закриття коледж кобзарського мистецтва Фестивалили навколо вільхи Вчені розібралися, чому в Австралії <<сп'яніли>> кенгуру Небезпечні гойдалки: Супрун просить батьків перевіряти дитячі майданчики Британський міністр пішов у відставку через секс-скандал Прем'єр Чехії назвав прохання прихистити мігрантів <<шляхом до пекла>> Дністровському регіональному ландшафтному парку — чверть віку Український фільм переміг на кінофестивалі у Вірменії Грузинський парламент затвердив новий уряд <<Кримського диверсанта>> Панова етапуватимуть до РФ - правозахисники Принци відмовилися зустрічатися з Трампом - ЗМІ
Загрузка...
Голосування
Чи вірите ви, що оновлення складу ЦВК дасть змогу прозоро провести чергові вибори?

Голосувати
На головну
20:09       12.07.2018

Мета «Північного потоку-2» нанести удар по Україні та країнам ЄС і НАТО - Президент

12 липня 2018 року - 19:16

Мета «Північного потоку-2» нанести удар по Україні та країнам ЄС і НАТО – Президент

 

«Хтось намагався представити, що нібито «Північний потік-2» не є темою сьогоднішнього Саміту. Велика кількість країн стоїть на позиції шкідливості для європейської та глобальної безпеки будівництва «Північного потоку-2». Сьогодні, чітко на порядку денному НАТО стоїть питання енергетичної безпеки. Сьогодні є абсолютно чітка позиція, що «Північний потік-2» загрожує енергетичній безпеці Європи», - сказав Президент Петро Порошенко під час прес-конференції в Брюсселі.

Глава Української держави повідомив, що в ході Саміту НАТО відбулись ефективні консультації і питання проекту «Північний потік-2» зайняло вагому частину обговорення під час його двосторонніх зустрічей з главами країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Президент також повідомив, що була вироблена спільна позиція щодо наступного етапу інтеграції України в європейські сектори, а саме – енергетичний союз, який включає й енергетичну безпеку.

«Це не лише «Північний потік-2». Це й спільна юрисдикція, де існують відповідні правила і норми. Найбільш ефективним було б, коли Україна, як частина Європи, купувала російський газ на українсько-російському кордоні»,- сказав Петро Порошенко. Та додав, що це б забезпечило енергетичну безпеку та припинило будь-які інсинуації.

«Це не є ніякий економічний проект, проект є абсолютно політичний. Мета проекту – нанести удар по Україні та по багатьом іншим членам Європейського Союзу та членам НАТО», - наголосив Президент.

При цьому він підкреслив, що реалізація цього проекту створює великі ризики для європейської економіки: «Навіщо витрачати десятки мільярдів доларів, щоб зробити європейську економіку менш ефективною, менш конкурентоздатною, а енергетичну політику Європейського Союзу більш залежною від Росії?».

«Чим далі, тим більше приходить розуміння у більшості країн ЄС реальної мети «Північного потоку-2», - підсумував Президент.

 

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ  ПЕТРО ПОРОШЕНКО

Офіційне інтернет-представництво