Укр | Рус
Футбол. «Динамо» здолало празький бар’єр і вийшло до плей-оф Хокею на Олімпіадах жити! Проект закону S.3336 «Акт про захист Америки від кремлівської агресії-2018», внесений на розгляд Сенату, передбачає чітко визначений перелік санкцій проти російських установ та фізичних осіб, які має затвердити президент США 15 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування Президент України провів зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль Сенцов у передкритичному стані Поліцейські розшукують зловмисника, причетного до поранення жителя села Зносичі Футбол. «Брага» перед домашнім матчем із «Зорею» зазнала втрати Ювелірні крадії зі столиці постануть перед рівненським судом Дорога до бункера стане сучасною Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міністерство з питань тимчасово окупованих територій об'єднають зусилля заради бранців Кремля Російська правозахисниця Зоя Свєтова відвідала у колонії в Лабитнангі українського режисера Олега Сенцова, що тримає голодування. За його словами, стан здоров'я у нього зараз «передкритичний» Олег Сенцов, російські ліберали та імперська гебня Житло - пільговикам Екстремальна спека до 2050 року накриє майже тисячу міст
Загрузка...
Голосування
Якщо роботодавець своєчасно не платить зарплату, ви

Голосувати
На головну
12:46       10.08.2018

Вода завдала шкоди артефактам

Артефакти, знайдені кілька років тому під час розкопок на Поштовій площі, майже два дні поспіль заливало водою. Сталося це через тріщину у заглушці водоводу і прорив труби. Поки причину встановлювали, а потім ліквідовували вода струмками стікала по стінах, утворилося також багато багнюки. Активісти б'ють на сполох і скаржаться на те, що відповідні служби не дуже й поспішали ліквідовувати аварію. Занепокоєні й археологи, за їхніми словами, підтоплення серйозно загрожує розкопкам. При тому, що вони й так надто довго залишаються в напівзаконсервованому стані, а подальша їхня доля не вирішена. На місце історичної знахідки на Поштовій площі тимчасово припинено проведення екскурсії. Поліція зафіксувала факт руйнації.

 

Утім, аварія лише додала проблем, адже київські депутати так досі й не спромоглися поставити крапку в цьому питанні, тож підтоплення ще й грає на руку забудовнику, який намагається звести там торгівельний центр.

 

Як відомо, у 2015-му під час будівельних робіт під Поштовою площею було виявлено артефакти часів Київської Русі. Знахідкою одразу ж зацікавилися археологи, і почалися розкопки. Незабаром вчені заявили, що знайшли більше тисячі старовинних предметів і залишки кварталу Київської Русі. Це зруби і частоколи, які датуються ХІ--ХІІ століттями, а також предмети побуту -- бочки, посуд, прикраси, монети, князівські печатки та ін.

 

У разі подальших розкопок, переконані археологи, може виявитися, що під Поштовою площею в Києві знаходяться "другі Помпеї", тільки набагато більші. А це означає, що місце між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом є сакральним, оскільки припускається, що саме по тих підземних вулицях люди йшли скидати язичницьких богів і приймати хрещення.

 

На жаль, рішення, яке б влаштувало і столичну владу, і забудовника, і археологів, немає досі. Тим часом пам'ятка зазнає серйозних втрат.