Укр | Рус
Футбол. Тренер словаків Козак подав у відставку Українці завоювали ще три медалі на Олімпіаді Футбол. Італійці відправили поляків до Ліги В Понад 500 заходів по Україні пройшли без грубих порушень – поліція Праворадикали скоїли напад на "офіс Медведчука" в центрі Києва Українські військові показали, як наш Мі-24 збиває російський безпілотник У Києві встановили рекорд наймасовішого виконання гімну ОУН У Німеччині літак упав на натовп - троє загиблих На арсеналі в Ічні продовжують гасити осередки пожежі — ДСНС Бюджет-2019: на енергоефективність буде виділено 2 мільярди ООС: бойовики стріляли з забороненої зброї, поранено 2 військових У Києві біля Лаври поліція затримала кілька десятків молодиків - ЗМІ Сутички на Майдані: у МВС пояснили, чому перевіряли активістів Ічня: У медзакладах лишаються понад 90 осіб Від -2 до +24: "бабине літо" не спішить відходити
Загрузка...
На головну
08:21       11.10.2018

Наймолодшому енергоблоку України – 14 років!

10 жовтня енергоблоку №4 Рівненської АЕС - наймолодшому атомному енергоблоку України – чотирнадцять років. Його пуск був  кроком уперед для Рівненської АЕС та усієї України.

Вперше реакторну установку енергоблоку №4 Рівненської АЕС виведено на мінімальний контрольований рівень потужності о 8:06 26 вересня 2004 року. А вже за два тижні – 10 жовтня 2004 року – відбулося перше ввімкнення турбогенератора ТГ-6 в мережу – енергоблок розпочав свою роботу. Це був другий мільйонник на майданчику Рівненської АЕС й спільна перемога колективу НАЕК «Енергоатом».

Енергоблок №4 РАЕС – це третій атомний енергоблок, що зводився за часів незалежної України. Вперше науковий супровід пусків Х2/Р4 здійснювався виключно вітчизняними спеціалістами-атомниками. За 14 років експлуатації енергоблоком №4 РАЕС вироблено 85,8 млрд. кВт. год. електроенергії. Нині енергоблок виробляє понад 24 млн. кВт. год. електроенергії щодоби.

Сьогодні НАЕК «Енергоатом» здійснює комплекс організаційних і технічних заходів для підвищення номінальних потужностей та КВВП вітчизняних енергоблоків, що передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року. Враховуючи позитивний вітчизняний та зарубіжний досвід, на Рівненській АЕС розпочато реалізацію комплексу робіт відповідно до Програми підвищення теплової потужності енергоблоків №№3,4 (ВВЕР-1000) на 1,5%. Пілотним на підприємстві обрано наймолодший з них – енергоблок №4. Наразі проведено серію обстежень та оцінку блоку. Згідно технічної документації дозволена теплова потужність становитиме 3045 МВт, електрична – більше 1020 МВт.

Вікторія ЛЕОНОВА, керівник прес-центру Рівненської АЕС.