Укр | Рус
На держкордоні посилили контроль в усіх пунктах пропуску На Донбасі виявили новітню російську систему супутникового зв'язку Британський принц Гаррі і Меган Маркл чекають первістка Інтенсивність вибухів під Ічнею зменшилася у п’ять разів - Міноборони Футбол. Матч у Харкові між українцями і чехами обслужить литовська бригада арбітрів Футбол. Тренер словаків Козак подав у відставку Українці завоювали ще три медалі на Олімпіаді Футбол. Італійці відправили поляків до Ліги В Понад 500 заходів по Україні пройшли без грубих порушень – поліція Праворадикали скоїли напад на "офіс Медведчука" в центрі Києва Українські військові показали, як наш Мі-24 збиває російський безпілотник У Києві встановили рекорд наймасовішого виконання гімну ОУН У Німеччині літак упав на натовп - троє загиблих На арсеналі в Ічні продовжують гасити осередки пожежі — ДСНС Бюджет-2019: на енергоефективність буде виділено 2 мільярди
Загрузка...
На головну
14:38       12.10.2018

Храм, де бувала Леся Українка

Церква Святої Покрови XVIII століття у селі Піддубці Луцького району є одним із найцікавіших взірців барокової архітектури на Волині (на знімку).

Цікава історія її появи в нашому краї. Майже півтисячі років тому в селі Піддубці луцькі монахи заснували монаший скит і побудували тут дерев'яний храм Різдва Пресвятої Богородиці та чернечі будівлі. Так і виникла в селі православна обитель. Тоді ж у церкву внесли чудотворну ікону Божої Матері, яка впродовж віків славилася своїми відпустами і зціленнями.

Після Берестейської унії 1596 року храм перейшов до уніатів і почалось будівництво нової церкви та монастирських будівель. На місці дерев'яної православної церкви в середині  XVIII століття видатний архітектор Павло Ґіжицький (автор костелу отців Бернардинів в Луцьку,  Ліцеального костелу Св. Ігнатія Лойоли у Кременці та ін.) побудував величавий мурований храм та такі ж розкішні монастирські будівлі.

Свого часу красою храму захоплювалася Леся Українка, яка приїздила в Піддубці відвідати свою приятельку Марію Биковську, що працювала вчителькою в церковнопарафіяльній школі. Ці події поетеса описала у нарисі "Школа".

А під час Другої світової війни на церкву скинули снаряд. Але він дивом не зірвався. Біля цієї ж церкви було джерело з цілющою водою. На жаль, після проведеної в повоєнний час меліорації воно зникло. Церква Святої Покрови у селі Піддубці входить до Державного реєстру національного культурного надбання і охороняється державою. В 2013 році за сприяння тодішнього голови ОДА  Бориса Клімчука (на жаль, вже покійного) і народного депутата  Анатолія Горбатюка, який проживає у Піддубцях, була проведена реставрація храму. З ініціативи народного депутата також було очищено хащі на узбіччі шосе Луцьк -- Рівне і тепер подорожуючі мають можливість з вікон транспортних засобів милуватися величчю цього храму.

Максим СОЛОНЕНКО.

Волинська область.