Укр | Рус
Пентагон відновив польоти 80% літаків F-35 після катастрофи в вересні Бойовики знову обстрілювали позиції ООС: поранено ще одного військового Болгарія не буде брати участі у "Євробаченні-2019" "Укрзалізниця" замовила собі російської фанери на 14 мільйонів У Польщі очікують на напруги у відносинах з Україною найближчим часом У Києві відреагували на рішення РПЦ: Синод йде шляхом Кремля і самоізоляції Трамп відправляє держсекретаря до Саудівської Аравії Україна не хоче асимілювати угорців з Закарпатської області - Клімкін На Хмельниччині затримали 30 чоловік, які намагалися захопити аграрну компанію У понеділок в зоні ООС загинув один військовий, двох поранено РПЦ розриває спілкування з Константинопольським патріархатом Клімкін сподівається на прийняття Радою ЄС санкцій у сфері кібербезпеки В Азовському морі стався землетрус У Петрушині відкрили дошку Петруші Стабілізація ситуації навколо Ічні триває
Загрузка...
На головну
12:47       12.10.2018

У жінки-агронома вчилися професори

У місті-райцентрі Глобине, що на Полтавщині, на будівлі школи № 4 урочисто відкрили меморіальну дошку на честь колишнього головного агронома колгоспу імені Мічуріна Ганни Андрієнко (на знімку).

Кілька місяців тому на громадських слуханнях земляки проголосували за присвоєння цьому навчальному закладу її імені. А тепер зробили наступний крок з увічнення пам'яті.

На згаданих урочистостях учні та педагоги згадували головні віхи біографії справжньої подвижниці землеробства, декламували присвячені їй віршовані рядки. Водночас ветерани сільськогосподарського виробництва розповідали молоді про багато в чому унікальні досягання знаменитого колгоспу. Агрономи в ті часи зазвичай залишалися "в тіні" керівників господарств. Однак, попри те, що колгосп імені Мічуріна багато років очолював іще іменитіший голова -- Герой Соціалістичної Праці Василь Курченко, про здобутки жінки-агронома тоді знали повсюдно. Зрештою, разом вони  виховали цілу плеяду славних хліборобів.

Ганну Петрівну також нагороджували орденами і медалями, їй присвоїли звання заслуженого агронома України, а 1971 року колгосп імені Мічуріна офіційно визнали господарством високої культури землеробства. Та, певно, найвищим визнанням для неї було те, що вирощувати високі врожаї й примножувати родючу силу матінки-землі у Глобине приїжджали вчитися не лише колеги-агрономи, а й поважні вчені, доктори сільськогосподарських наук, професори провідних аграрних вишів.

І це при тому, що тоді, "найрозумнішими" спецами, зокрема й у хліборобській справі, вважалися не справжні фахівці, а компартійні бонзи, котрі продукували безкінечні розпорядження й рекомендували селянам, коли і що сіяти, а коли збирати врожай. Хоча, за свідченням тих, хто працював із Ганною Андрієнко, найвищих результатів очільниця агрономічної служби господарства досягала завдяки тому, що в багатьох випадках діяла всупереч таким рекомендаціям згори...

Зняти з меморіальної дошки покривало присутні на урочистостях доручили міському голові Станіславу Джусю та сину Ганни Петрівни і продовжувачу її справи -- директору агрофірми "Урожай" Володимиру Андрієнку. Останнього земляки також знають як досвідченого хлібороба, умілого керівника й водночас мецената, ініціатора суспільно корисних справ. Одразу після відкриття меморіальної дошки до неї лягли живі квіти від вдячних земляків.

Василь НЕЇЖМАК.

Полтавська область.

Фото з сайту Глобинської міської ради.