Укр | Рус
«Польща, Україна, Литва творять собою той пояс свободи, той щит Європи, який захищає не тільки наші країни, а й увесь європейський простір», - Андрій Парубій (відео) МВФ прогнозує, що у наступні два роки економіки європейських країн зіткнуться із низкою викликів. І хоча прогноз зростання для європейських економік зменшується, загальна оцінка лишається позитивною Брифінг Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил У Рівному є власні Магеллани Кінцевий документ IX сесії Асамблеї членів Верховної Ради України, Сеймасу Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща Самбо. Збірна України завоювала 11 нагород на чемпіонаті світу Футбол. «Реал» начебто визначився з тренером Виявили тисячолітні кургани Чернівецький національний університет пішов «Великим шовковим шляхом» Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у Конференції високого рівня з розробки антикорупційних стратегій в цифрову епоху у м.Рим (Італійська Республіка) У селі Сарнув Сілезького воєводства водій збив на пішохідному переході трьох громадянок України, двоє з них загинули на місці, ще одна у важкому стані перебуває у лікарні Гандбол. Кубок Турчина прийматимуть Бровари За оцінками Міжнародного валютного фонду, корупція щорічно в України забирає близько 2% ВВП У ЦВК не виключають гібридних атак під час виборів Митники вилучили автомобіль вартістю понад півтора мільйона гривень
Загрузка...
На головну
13:36       09.11.2018

Вінниччина: рекорд і вшанування пам'яті

Регіон, де видано найбільше книг про історії населених пунктів -- таке незвичне досягнення зафіксовано у Книзі рекордів України. Інформацію про це оприлюднено перед початком Фестивалю територіальних громад, що відбувся у залі обласної філармонії "Плеяда".

 

На знімку:

 

голова Вінницької облради Анатолій Олійник (ліворуч)
отримує диплом Книги рекордів України
від представника проекту Володимира Козюка.

 

Лауреат премії імені Віктора Тимчука Михайло Каменюк,
голова обласної організації Національної спілки письменників Вадим Вітковський
та голова обкому профспілки працівників АПК Степан Нешик
(справа наліво).

 

Загалом 28 книг надруковано у рамках проекту "Моя Вінниччина". Ще дві вийдуть до кінця нинішнього року. Видання фінансують з бюджету області. Проект реалізують за підтримки обласної ради та облдержадміністрації за ініціативою місцевої письменницької організації. Він довготривалий, в області налічується майже півтори тисячі населених пунктів. Про кожен з них планують видати окрему книгу. До речі, презентують видання (по кілька одночасно) на Фестивалі територіальних громад за участю представників населених пунктів.

 

Редагував книги серії "Моя Вінниччина" знаний вінницький письменник Віктор Тимчук. Недавно його не стало. На честь майстра слова започаткували премію його імені. Ініціаторами стали обласне відділення Національної спілки письменників та обком профспілки працівників АПК. Першим лауреатом нової премії названо відомого вінницького поета Михайла Каменюка за книгу із серії "Моя Вінниччина" -- "Івча: доля, історія, люди".

 

У першого лауреата цієї премії Михайла Каменюка завтра ювілей. У свій 70-й день народження він проведе незвичну акцію -- даруватиме шанувальникам таланту книги з автографом -- "Птах безодні. 100 поезій про кохання" та драматичну синтез-новелу "Танцівниця і поет". Інформацію про це поширило громадське культурологічне об'єднання "Русалка Дністрова", яке очолює пан Михайло. Для тих, хто не матиме можливості прийти до приміщення обласного осередку Національної спілки письменників, де відбуватиметься акція, можна написати листа з проханням надіслати книгу. Адреса -- Вінниця, вулиця Театральна, 52, офіс 205 (із зазначенням номера мобільного телефону).

 

Віктор СКРИПНИК.

Фото автора.