Укр | Рус
«Польща, Україна, Литва творять собою той пояс свободи, той щит Європи, який захищає не тільки наші країни, а й увесь європейський простір», - Андрій Парубій (відео) МВФ прогнозує, що у наступні два роки економіки європейських країн зіткнуться із низкою викликів. І хоча прогноз зростання для європейських економік зменшується, загальна оцінка лишається позитивною Брифінг Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил У Рівному є власні Магеллани Кінцевий документ IX сесії Асамблеї членів Верховної Ради України, Сеймасу Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща Самбо. Збірна України завоювала 11 нагород на чемпіонаті світу Футбол. «Реал» начебто визначився з тренером Виявили тисячолітні кургани Чернівецький національний університет пішов «Великим шовковим шляхом» Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у Конференції високого рівня з розробки антикорупційних стратегій в цифрову епоху у м.Рим (Італійська Республіка) У селі Сарнув Сілезького воєводства водій збив на пішохідному переході трьох громадянок України, двоє з них загинули на місці, ще одна у важкому стані перебуває у лікарні Гандбол. Кубок Турчина прийматимуть Бровари За оцінками Міжнародного валютного фонду, корупція щорічно в України забирає близько 2% ВВП У ЦВК не виключають гібридних атак під час виборів Митники вилучили автомобіль вартістю понад півтора мільйона гривень
Загрузка...
На головну
13:39       09.11.2018

«Карпатська ватра» скликала письменників

Дводенний літературний фестиваль, присвячений Дню української писемності та мови, "Карпатська ватра-2018" стартував в Ужгороді. Літератори з різних областей України, закарпатські автори, а також майстри пера з-за кордону, які пишуть українською, зібралися в приміщенні обласної організації Національної спілки письменників України.

 

На знімках:

 

гостей вітає народний артист України Петро Матій у супроводі Закарпатського народного хору;

 

відомий український письменник зі Словаччини Іван Яцканин;

 

книги авторів сусідніх областей.

 

Фото
прес-служби міської ради.

 

Там же, на книжковій виставці "Літературне добросусідство у сяйві "Карпатської ватри", представили роботи авторів із сусідніх областей, а також зі Словаччини, Угорщини, Румунії і Польщі.

 

-- Символічно, що ми зібралися тут, у місці, намоленому словом. Це вже п'ятий літературний фестиваль. Міністерство культури України вперше на Закарпатті так масштабно проводить це свято -- зокрема, щоб возвеличити День української писемності та мови. Для нас це справді велике духовне свято. "Карпатська ватра" має запам'ятатися і залишилася у часі та просторі новими книжками, товариськими зустрічами, -- сказав на відкритті голова письменницького осередку Закарпаття Василь Густі.

 

А Юрій Рибачук, заступник міністра культури України, зазначив: "Карпатська ватра" відбувається в контексті Дня української писемності та мови. Торік цей день ми відзначали на Луганщині, за 40 кілометрів від лінії фронту. Ми бачили, який великий відгук це свято знайшло в серцях людей. Цьогоріч Міністерство культури як орган, що формує політику у мовній сфері, вирішило прокласти місток через усю країну: від Луганщини до Закарпаття. Хочеться зустрітися з людьми, які творять сучасне обличчя української літератури. Цей форум допоможе зруйнувати стереотипи, які ще іноді трапляються, і повезти до столиці глибше розуміння цього багатонаціонального краю.

 

Заступник ужгородського міського голови Олександр Білак привітав учасників фестивалю: "Приємно, що такий захід відбувається саме в нашому місті. Багатонаціональний, багатокультурний Ужгород демонструє свою єдність, культурну, мовну і національну свідомість. У цю мить пригадуються слова Пантелеймона Куліша "Єдиний скарб твій -- рідна мова. Заклятий для сусіднього хижацтва". На жаль, ці слова і сьогодні залишаються актуальними на великій частині нашої держави. На щастя, на Закарпатті все інакше, і цей добросусідський день це доводить".

 

Перед присутніми виступив і голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, він також вручив найвищу спілчанську нагороду українському письменнику Словаччини Івану Яцканину -- за популяризацію української літератури в світі.

 

Завершили перший фестивальний день "Карпатської ватри" літературним вечором в обласному театрі ляльок із нагоди Дня української писемності та мови. А далі -- була низка інших тематичних заходів.

 

Алла КОХАН, Василь НИТКА.

 

Ужгород.