Полеглих героїв ушанували на площі Перемоги

 

У місті-райцентрі Лохвиця, що на Полтавщині, врочисто відкрили пам'ятний знак на честь полеглих захисників України. Десятеро земляків віком від 25 до 41 року віддали своє життя у неоголошеній війні з терористами і загарбниками на Донбасі. Тепер їхні прізвища та імена викарбувані на гранітній дошці у центрі великої стели. Поруч -- іще дві дошки з тематичними зображеннями та полум'яними словами нашого поета-пророка Тараса Шевченка.

 

Вшанувати пам'ять героїв -- Олександра Курбацького, Олександра Матійчука, Анатолія Гнатенка, Івана Лебеденка, Олега Коваленка, Юрія Сердюка, Валентина Чурікова, Сергія Войтера, Миколу Ларіна та Валерія Литвиненка -- прийшли багато земляків. Звертаючись до них, керівники міста й району, військовослужбовці, представники громадських організацій наголошували на тому, що згадані звитяжці до кінця виконали свій військовий, громадянський і синівський обов'язок захищати Батьківщину, рідний край і найближчих людей.

 

Водночас їхній приклад мужності та жертовності має стати дороговказом для нинішніх і майбутніх оборонців нашої землі. Особливо зараз, коли підступний ворог здійснює агресію не лише на суші, а й на морі. Є своя глибока символіка також у тому, що цей пам'ятний знак споруджено на площі Перемоги. З непохитною вірою в те, що невдовзі святкуватимемо Перемогу і над російським імперіалізмом...

 

Мати полеглого воїна В. Матійчук подякувала землякам за пам'ять про сина й висловила сподівання на те, що в їхні родини вже не надходитимуть такі сумні звістки... Місцеві священнослужителі УПЦ Київського патріархату відслужили заупокійну літію за полеглими героями. На завершення урочистостей присутні поклали до пам'ятного знака вінки та живі квіти.

 

Василь НЕЇЖМАК.

 

Полтавська область.