Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки підготувала проміжний звіт – повідомив голова ТСК, секретар Комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник (фракція Блоку Петра Порошенка).

За словами депутата, у звіті буде оприлюднено, яку кількість військової техніки було знищено та продано за корупційними схемами попередніми очільниками Міноборони до 2014 року. «Десятки, сотні, тисячі одиниць військової техніки, придатної до застосування, продавалися за безцінь, - заявив Іван Вінник. - Державна політика знищення армії до 2014 року призвела до окупації частини української території, призвела до того, що РФ вдалася до збройної агресії. Ми дійсно не демонстрували силу, мало того – за вказівкою РФ ми нищили нашу армію».

«Ми пропонуватимемо продовжити роботу ТСК, бо окрім кількості техніки, яку розпродували попередні міністри оборони і керівники Генштабу, що сприяли таким рішенням, ми хотіли би встановити збитки, нанесені державі, - повідомив І. Вінник. - Українське суспільство очікує, коли ж все-таки будуть притягнуті до належної кримінальної відповідальності винні особи».

Попередній звіт ТСК буде опубліковано в «Голосі України».

Голос України