Завдяки офіцерам Святий Миколай уже працює

 

Офіцери Групи військово-цивільного співробітництва ОТУ "Північ" вже збирають подарунки на День Святого Миколая для дітей прифронтових територій і військових, які служать на лінії вогню.

 

-- Із цього приводу Святий Миколай уже працює в різних регіонах України, -- з усмішкою повідомляє начальник Групи військово-цивільного співробітництва ОТУ "Північ" полковник Юрій Верановський. -- Зазвичай ми співробітничаємо насамперед з міжнародними організаціями на кшталт МКЧХ, ООН, фонду "Карітас" та ін. Але є й меценати, які бажають допомогти. Наприклад, звернувся я до одного такого з міста Долина Івано-Франківської області : діти з села Кримського просили нову дошку в школі. За три дні нам її привезли з Дніпра, а ще за кілька днів надійшли подарунки і від самого мецената. Сьогодні, я знаю, його кампанія збирає подарунки на День Святого Миколая, а у Надвірнянському районі Івано-Франківщини триває акція "Подаруй українську книжку" для дітей, які живуть на лінії зіткнення. Така ж проводиться у Рівненській області, в Костополі. Діти збирають подарунки одноліткам на свято, пишуть листи з привітаннями, малюють. У тому ж Кримському питаються, чи приїдемо до них на Новий Рік? Звичайно ж, приїдемо, і не з порожніми руками.

 

СІМІС ОТУ "Північ" має досить широке поле діяльності і одну головну мету -- якомога більше наблизити військове командування до цивільного населення через військово-цивільні адміністрації та місцеві органи державної влади, зменшити бар'єри у взаємному обміні інформацією. На території Луганщини групи працюють у Станиці Луганській, Попасній, а у Сєверодонецьку створено об'єднаний центр. Особливу увагу вони приділяють мешканцям нещодавно звільнених від бойовиків населених пунктів

 

-- У Катеринівці я був минулого тижня, -- розповідає Юрій Верановський. -- А загалом офіцери групи "Попасна" бувають у Катеринівці тричі на тиждень. Завозять продукти та хліб тим, хто потребує, вивчають проблеми, які там виникають. В Олександрівку зараз проїхати важко, бо бойовики стали активно прострілювати дорогу. Нещодавно, наприклад, наша група, навіть за наявності великої емблеми військово-цивільного співробітництва, була теж обстріляна з того боку. А ми везли жителям Олександрівки хліб. Дякуючи Богові, всі залишились живі. Загалом щойно у населеному пункті піднімають український прапор -- сюди одразу заїжджають офіцери військово-цивільного співробітництва. Так було і тоді, коли у Бахмутському районі визволили село Радки. Щоправда, жителів там уже давно немає, та ми все одно пройшли селом, аби в цьому переконатись і з'ясувати, чи потрібна комусь наша поміч.

 

-- А якщо потрібна медична допомога? -- цікавимось.

 

-- У Катеринівці є амбулаторний пункт. Я особисто спілкувався із фельдшером, цікавився, які потрібні ліки, чи, можливо, є інші медичні потреби. З'ясувалося, є все, що треба. Наразі ми поставили собі за мету допомогти тамтешній бібліотеці отримати більше нових українських книжок. Був у книгозбірні, бачив, що там є. Не густо... Сьогодні у різних областях України проводиться збір українських книжок для таких прифронтових територій, як Катеринівка. Тож маємо надію, що нове книжкове поповнення буде святковим новорічним подарунком для багатьох сільських бібліотек, -- розповідає полковник. -- Опікуємося ми й людьми з обмеженими фізичними можливостями. Наразі наш об'єднаний центр розвозить по території області інвалідні візки для жителів Лисичанська, Рубіжного, Кремінної, Новодружеська, Старобільського, Станично-Луганського та Новоайдарського районів.

 

Допомагаємо родинам загиблих учасників АТО та Операції об'єднаних сил. Днями, зокрема, передали дружині загиблого з Сєверодонецька (вона, до речі, вагітна) продукти, одяг, усе, що їй сьогодні необхідно. Так само підтримуємо сім'ю нашого військовослужбовця з Петропавлівки, який загинув у районі Жолобка, і родину нашого матроса з Луганщини, який опинився в російському полоні. Ми працюємо з гуманітарними організаціями, знаємо, які проблеми мають населені пункти, окремі родини. Тож звертаємося до гуманітарних організацій щодо надання цільової допомоги.

 

Полковник Верановський переконує, що за останні роки стосунки військових та цивільного населення значно покращились.

 

-- Для цього ми і створені, щоб якомога менше виникало проблем поміж цивільними та військовими. Ми працюємо для того, щоб допомагати.

 

Павло ВОРОНЦОВ.

 

Луганська область.