Рекорд із податків: понад мільярд!

 

На Чернігівщині у листопаді зафіксовано рекордне надходження податків. Звісно, воно пояснюється насамперед виплатою ренти за користування надрами, про що писав нещодавно "Голос України", але не тільки.

 

Якщо рентної плати надійшло у 4,7 разу більше, чи на 72,5 мільйона гривень, то, скажімо, податку на додану вартість надійшло більше на 23 відсотки, а податок на доходи фізичних осіб та військовий збір зросли на 33 відсотки, податок на прибуток -- на 35 відсотків. Останній становить у листопаді 21 мільйон гривень.

 

Цифри листопада минулого року цьогоріч перевищено й у надходженнях до місцевих бюджетів -- на 29 відсотків. Найбільш вагомі в скарбницях громад саме податки з доходів громадян, і вони становлять 312 мільйонів гривень, а підприємці поповнили місцеві бюджети всіх рівнів єдиним податком з їх діяльності на 73 мільйони гривень. Істотно капнув і податок на майно -- майже 57 мільйонів гривень.

 

У Головному управлінні ДФС наголошують, що зібрати таку значну суму податків стало можливим завдяки сумлінним платникам, яких нині в області приблизно 99 відсотків.

 

Василь ЧЕПУРНИЙ.

 

Чернігівська область.