Громадські музеї отримають юридичний статус

 

Музеї національно-визвольної боротьби, яких на Тернопільщині налічується приблизно десяток, є своєрідною візитівкою нашого краю, проте чітка координація дій між ними відсутня. Саме тому на сесії обласної ради прийняли рішення створити комунальну структуру "Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини".

 

Щоб перейняти корисний досвід та певні напрацювання, на круглий стіл "Музеї національно-визвольної боротьби -- центри патріотичного виховання і формування української свідомості" запросили директорів музеїв Івано-Франківщини, Львівщини, Рівненщини, Волині та Києва.

 

Як повідомив в. о. директора Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Євген Філь, першочергове завдання новоствореної наукової установи -- поставити на облік усі об'єкти та фонди, більшість яких сформована лише на громадському рівні. "Музеї необхідно узаконити, надавши їм юридичний статус. Варто й покращити матеріально-технічну базу цих закладів. Важливо також відзначити населені пункти, з яких походять наші герої, -- зазначив Євген Філь. -- Святий обов'язок кожного з нас -- вшановування визначних постатей національно-визвольної боротьби не лише минулого, а й сучасності. У музеях варто поєднати пам'ять про кілька поколінь українців, яким судилося покласти життя у боротьбі за волю України. Йдеться про вояків УСС, УГА, армії УНР, ОУН та УПА, добровольців та бійців новітньої російсько-української війни".

 

Планують, що новостворена структура при обласній раді функціонуватиме з 2 січня 2019 року.

 

Надія МИКОЛАЙЧУК.

Фото з сайту Тернопільської ОДА.

 

Тернопільська область.