Велетенська сніжинка, північне сяйво і звірі Марії Примаченко

 

У столиці триває підготовка до новорічних свят.

 

Цього разу головна красуня країни буде дещо меншою за попередню, а також комбінованою: до натуральної додадуть штучні елементи. Вона добре проглядатиметься між двома соборами -- Софійським та Михайлівським. А загалом 2019 рік Київ зустрічатиме в променях північного сяйва і в компанії дивовижних звірів художниці Марії Примаченко. Також організатори новорічного дійства повідомили, що в центрі столиці буде відкрита рекордна кількість фотозон.

 

Розпочнеться свято з Подолу -- там на Контрактовій площі на юних киян і гостей столиці чекає резиденція Святого Миколая. До речі, туди Миколай припливе на човні. Локація відкриється 15 грудня. "Оскільки наступний 2019 рік у нас ювілейний -- ми відзначатимемо 110 літ від дня народження відомої художниці Марії Примаченко -- вся Контрактова площа буде прикрашена мотивами її творчості", -- розповіла голова департаменту культури КМДА Діана Попова. Вона також повідомила, що на Подолі ялинка буде вищою за "софійську", однак без великої кількості прикрас.

 

А 19 грудня на фунікулері, який прикрасять гірляндами, Святий Миколай підніметься на Софійську площу, щоб відкрити другу святкову локацію -- з головною ялинкою Києва.

 

Тут організатори обіцяють справжні дива: за ялинкою можна буде спостерігати північне сяйво. "У нас стоятиме "колайдер" заввишки шість метрів, в якому ми зробимо суміш азоту і кисню, яка дасть нам усі кольори сяйва. І на цьому тлі міський голова включить головну ялинку", -- проанонсував подію один із організаторів свята Ігор Добруцький.

 

Цього року новорічне дерево буде в холодних кольорах, також на ньому розмістять 50-метровий інтерактивний екран із привітаннями. Він також буде "сяяти", а своє привітання зможе залишити кожен.

 

Зону фуд-корта цього року на Софійській площі зроблять теплою, а от будиночків із їжею і глінтвейном буде менше, ніж торік, при цьому асортимент обіцяють із української кухні. Тим часом на Володимирському узвозі цього року на висоті шести метрів підвісять величезні сніжинки, які освітлюватимуть вулицю холодним сяйвом.

 

"Одна зі сніжинок буде 16-метровою, адже без рекордів не цікаво. Її встановлять на висоті восьми метрів. Вона називається "Коло оленів", на орбіті сніжинки будуть 12 оленів", -- каже Добруцький. Також Київ прикрашають світловими гірляндами.

 

Розважатимуть публіку на Новорічні та Різдвяні свята п'ять тисяч виконавців. Серед них -- Pianoboy, Руслана, ТНМК. Будуть також сюрпризи, обіцяють організатори.

 

Уперше велика новорічна локація відкриється на Лівому березі: на території Міжнародного виставкового центру з'явиться містечко від "Зимової Країни Мрій" Олега Скрипки. Вона працюватиме з 19 грудня по 7 січня і основна увага приділятиметься різдвяній тематиці.

 

Великий новорічний фестиваль проведуть у парку Шевченка. Тут 12 і 13 січня відбудеться свято для дітлахів із благодійним ярмарком, конкурсом малюнків і концертом.

 

Тим часом на Співочому полі зеленбудівці влаштують "Цитрусове королівство". Там буде резиденція австралійського Санти, цитрусова ялинка, тематичні фотозони і тюбінгова гірка. Вона працюватиме з 21 грудня по 12 січня".

 

Марина КРИВДА.