Найбільше зросла зарплата в аграріїв

 

Істотне зростання заробітної платні констатує обласне управління статистики у Вінницькій області. Заробітки одного працюючого за підсумками жовтня нинішнього року збільшилися майже на третину (29,8 відсотка) порівняно з таким само періодом 2017-го і становили 8.531 гривню. Це найкраща динаміка порівняно з іншими регіонами держави.

 

У промисловості в середньому кожному працівнику нарахували 10.157 гривень (+31,7 відсотка порівняно з жовтнем 2017-го). Втім, найбільше додали грошей аграріям -- плюс 39,4 відсотка. За жовтень їм сплачували по 9.339 гривень. З початку нинішнього року заробітки працюючих у регіоні збільшилися на 1781 гривню (з 6750 грн у січні до 8531 грн у жовтні).

 

-- Ринок праці в області стає дедалі конкурентнішим у зв'язку з появою потужних інвесторів, -- так пояснює причини такого зростання голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. -- Саме конкуренція є запорукою не тільки підвищення зарплат у майбутньому, а й створення передумов для соціальної стабільності в регіоні.

 

За словами Валерія Коровія, при досягненні показника середньої платні в еквіваленті п'ятистам доларам істотно скоротиться число тих, хто виїжджає на заробітки за кордон. "Уже нині у Вінниці є підприємства, де працівникам платять в середньому від 13 до 34 тисяч гривень", -- повідомив "Голосу України" керівник області.

 

Утім, вінничани отримали у жовтні менше, ніж середньостатистичний працівник у державі. Середня зарплата в Україні за цей місяць становила 9.218 гривень, торік було 7.377 гривень.

 

Віктор СКРИПНИК.

 

Вінницька область.