Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.

 

А.Парубій привітав усіх з Днем місцевого самоврядування.

 

Він нагадав, що 7 грудня 1990 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про місцеве самоврядування». З того часу цей день відзначається як День місцевого самоврядування.

 

А.Парубій також нагадав, що в Україні триває фундаментальна реформа децентралізації, яка покликана зробити наші місцеві громади сильнішими, незалежними і заможними. «Головне, що ця реформа змінює світогляд українців. Місцева влада в місцевих громадах отримала більше повноважень, можливостей і бере на себе більше відповідальності», - зазначив Голова Верховної Ради України.

 

Головуючий повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

 

Розпочалася «година запитань до Уряду».

 

Головуючий надав слово Міністру у справах ветеранів Ірині Фріз.

 

Міністр доповіла про створення Міністерства у справах ветеранів, його структуру, створення якісно нової державної системи соціального захисту ветеранів, Єдиного реєстру ветеранів тощо.  

 

Прем'єр-міністр та члени Уряду відповіли на запитання народних депутатів.

 

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.

 

Із заявою від двох фракцій виступив голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко. Заява стосувалася подорожчання ліків для населення та прийняття ініційованого фракцією закону щодо їх здешевлення, відновлення державного контролю за цінами, наведення порядку у цій сфері тощо.

 

У заключному слові Прем’єр-міністр Володимир Гройсман поінформував про заходи, які вживає Уряд щодо здешевлення ліків для населення.

 

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд оголосила депутатські запити.

 

Народні депутати виступили із заявами, повідомленнями, пропозиціями.

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закрила ранкове засідання.

 

10-14 грудня 2018 року народні депутати працюватимуть в комітетах, комісіях і фракціях.

 

Наступне пленарне засідання відбудеться у вівторок, 18 грудня.