Робот-хірург оперує у чотири руки

Перший робот-хірург daVinci почав працювати в одному з приватних медичних центрів Вінниці. За інформацією головного лікаря медичного закладу Євгена Антонюка, роботизована система є розробкою науковців і фахівців американського космічного агентства NASA. Створювали її для надання невідкладної хірургічної допомоги астронавтів на орбіті. Керівництво системою передбачено лікарнями із Землі.

На знімку: з роботизованою системою daVinci ознайомився голова Вінницької ОДА Валерій Коровій (ліворуч), праворуч – завідувач хірургічного відділення Андрій Григоренко.

Головлікар наголошує, що робот daVinci використовується уже понад десять років. У нього більша хірургічна точність, ніж у людини, збільшений діапазон рухів, доступність у місця, які не видно неозброєним оком, він використовує крихітні інструменти. І не тільки цим дає фору медикам.

– Людині притаманна втома під час операції, через це вона може припуститися помилки, а робот не втомлюється і не помиляється, – стверджує завідувач хірургічного відділення медичного центру Андрій Григоренко. – Одна з особливостей його роботи – використання інструментів з поворотами й обертанням на 360 градусів, що дає можливість доступу до важкодоступних частин органів людини.

Діями робота, що оперує у чотири руки, управляє з пульта лікар-хірург. Перші операції, проведені новим "працівником", продемонстрували високу якість його роботи. Медики наголошують на скороченні часу втручання, меншій втраті крові, зниженню больового синдрому, швидшому відновленню пацієнта та й післяопераційні рубці не такі помітні, як після втручання людини.

За словами керівника закладу, роботизована хірургія – це хірургія нового покоління, що поєднує в собі інноваційні технології та нові ідеї медиків-науковців. Таке обладнання для нашої держави унікальне, поки що воно є тільки у Вінниці.

– Із запровадженням роботохірургії в області зроблено ще один крок у розвитку медицини, – наголосив ректор Вінницького медуніверситету імені Пирогова професор Василь Мороз. – Це "золотий стандарт" у світі під час виконання операцій у різних напрямах медицини.

Віктор СКРИПНИК.

Фото з сайту Вінницької ОДА.

Вінниця.