Непідписана декларація обмежує право на медичну допомогу

Пацієнти, що не підписали декларації з лікарем, отримуватимуть медичні послуги лише за невідкладних станів. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

"Без медичної допомоги ніхто не залишиться. Проте її обсяги для тих, хто підписав декларацію, і тих, хто з якихось причин не підписав, відтепер помітно різняться", – наголосив він.

За словами заступника, всі заклади первинної медико-санітарної допомоги, що мають контракт із Національною службою здоров'я, остаточно переходять на модель фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". А це означає, що лікарняні установи отримуватимуть кошти лише за ті медичні послуги, що надані пацієнтам із підписаними деклараціями.

Офіційний договір із медиками надає людям доступ до низки безплатних обстежень, проведення діагностики та лікування, вакцинації, направлення до вузьких спеціалістів, а також динамічного спостереження за станом їхнього здоров'я. Натомість, пацієнти без підписаної декларації, які звернулися до лікаря зі скаргою, наприклад, на високу температуру, тиск чи сильний біль, теж обов'язково отримають допомогу, проте не зможуть розраховувати на подальше спостереження чи безплатні аналізи. Тобто лікар їх лише огляне, одноразово проконсультує та призначить невідкладне лікування, але рецепту за програмою "Доступні ліки" не випише й не порадить, як запобігти загостренню хронічної хвороби. Поворозник наголосив, що на лікарняний чи навіть довідку в басейн розраховувати теж не варто.

Нагадаємо, що наразі термін підписання декларації є необмеженим. Зробити це можна навіть безпосередньо під час прийому в лікаря.

Юлія АНДРЯНИК.

Київ.