В Україні стартує проект "Державотворець", спрямований на ознайомлення молоді з публічною адміністрацією та процесами державотворення. Презентація програми відбулась в Кабінеті Міністрів України, повідомляє Укрінформ.

"Саме цей новий подих відповідає запитам суспільства. Найбільші й найефективніші зміни можуть робити ті, хто найменше знає про державну службу", – зазначив державний секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко.

У рамках проекту найактивніша молодь з усієї України зможе оволодіти новими знаннями, розвинути власні лідерські якості та долучитися до процесів державотворення. Учасники познайомляться ближче з функціонуванням органів державної влади, бізнес-сектору та засобів масової інформації.

Керівник Української академії лідерства Роман Тичківський нагадав, що торік в рамках проекту "Державотворець" понад сотня учасників успішно пройшли програму стажування. А цього року формат буде дещо оновлений.

Зокрема організатори планують зробити особливий акцент на функціонуванні бізнесу в Україні та зв'язку підприємництва з державою загалом. Також увагу учасників звернуть на діяльність громадського сектору, освіту, науку, національну безпеку й оборону.

Конкурсанти мають подати заявки на участь до 1 травня. Національний етап цьогоріч проходитиме з 29 травня по 7 червня.

Нагадаємо, що ініціаторами проекту стали Міністерство молоді та спорту України й Українська академія лідерства. Реалізація проходить спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Юлія АНДРЯНИК.