На Херсонщині розгортають вступну кампанію до українських вишів спеціально для молоді з окупованого Криму. Звісно, рекламу про це на півострові розмістити неможливо, але біля контрольних пунктів в'їзду-виїзду "Чонгар", "Чаплинка" і "Каланчак" з'являться банери й плакати з необхідно інформацією. Оголошення про набір також транслюватимуть українські радіо й телеканали, передачі яких приймають у Криму. Ще для вступників з АРК на базі Херсонської державної морської академії вже в травні організують день відкритих дверей.

Минулого року студентами українських вишів стали 227 молодих кримців, і кожен четвертий з них обрав для навчання котрийсь з чотирьох державних закладів вищої освіти Херсона. Причому найбільшою популярністю серед них користувалася саме Херсонська державна морська академія. Адже абітурієнти вже зрозуміли необхідність здобути не фейковий, а справжній документ про освіту. Який дає змогу отримати відповідальну і при цьому добре оплачувану роботу в командах іноземних суден торгового флоту.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, народний депутат  Олександр Співаковський запевняє, що проблем з навчанням коштом держави у молодих кримців не буде. Адже нинішнього року в бюджеті передбачили фінансування  для вітчизняних вишів із розрахунку прийому "на держзамовлення" тисячі випускників кримських шкіл. Та якщо їх навіть прибуде більше, і в прийомі, і в гуртожитку "поза квотою" не відмовлятимуть. Знайдуться інші механізми підтримки майбутніх студентів, які хочуть будувати свою подальшу кар'єру і життя подалі від "русского мира".

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Херсонська область.