Пити більше не стали, а «горілчаних» грошей додалося

Аби в скарбничці додалося більше грошей від акцизного збору з роздрібної торгівлі тютюном та спиртним, людям геть не обов’язково більше пити та курити. Свіжий приклад: на Херсонщині в регіональні лідери з цих надходжень, випередивши навіть обласний центр, вийшла Присиваська ОТГ Чаплинського району з центром у селі Григорівка, яка об’єднує п’ять віддалених сіл із 4,4 тисячі мешканців. З початку нинішнього року акцизних платежів тут зібрали у півтора рази більше, ніж у 2018-му! Причому ніяких особливих новацій не застосовували – використали давно відомі прийоми.

– В ОТГ зростає ділова активність: нещодавно відкрилося два нові магазини. Відділи з продажу алкоголю й цигарок тут є, тож їх власники сплатили за ліцензії з роздрібної торгівлі цими товарами. А ще переконуємо селян обов’язково брати чеки на придбаний товар, аби з виручки комерсанти платили податки. Треба лише переконати людей, що гроші з податків потрібні громаді на добрі справи, – пояснює голова Присиваської ОТГ Сергій Кліщевський. – А цих справ вистачає: найближчим часом маємо профінансувати ремонт ділянки автотраси Чаплинка-Новотроїцьке, яка для нас є «дорогою життя». Потрібно майже триста тисяч гривень. Збираємо також 740 тисяч гривень на співфінансування будівництва нового стадіону із штучним покриттям біля школи села Строганівки. Зважаючи, що власних доходів громада за три місяці року зібрала 2,9 мільйона гривень, нам важлива кожна копійка додаткових надходжень.

Регіональний консультант Асоціації міст України Марія Кривецька зазначає: не тільки в Присиваській, а й по 26 інших ОТГ краю платежі з єдиного податку, земельної ренти, податку на доходи фізичних осіб зростають випереджальними темпами порівняно з переважною більшістю міст у регіоні. Причин такого лідерства можна назвати багато, але є головна. Либонь, у громадах краще зрозуміли, що треба й бізнес з тіні виводити, й покласти край закриванню очей на нелегальне використання земель без угод оренди. Адже красти в громади – все одно, що красти в самого себе. Не ділишся з нею, то й не чекай вчасного ремонту доріг, вуличного освітлення, якісного медичного сервісу. І яка тоді користь з грошей, напханих у кишеню?

До речі, від початку року працівники Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі провели 76 перевірок суб’єктів господарської діяльності, які працюють у сфері послуг і торгівлі. Порушення із реєстрацією розрахункових операцій виявили в ста відсотках(!) випадків. За що комерсанти сплатять 3,1 мільйона гривень фінансових санкцій, повідомляє прес-служба ГУ ДФС Херсонщини. 

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Херсонська область.