Посадовця національного парку звинувачують у рекеті

Рекет і прикриття браконьєрства у Національному природному парку "Нижньодніпровський" виявили поліція та військова прокуратура Херсонського гарнізону. За версією обвинувачення, до начальника природоохоронного відділення парку прийшов херсонець, щоб проконсультуватися – які документи потрібні для легального вилову риби в акваторії, підконтрольній НПП "Нижньодніпровський". У відповідь службовець пояснив, що "по закону" це буде дуже складно й довго. Натомість пообіцяв закрити очі на браконьєрство в обмін на щомісячну "данину" у двадцять тисяч гривень, і "аванс" у 17,5 тисячі гривень. Рибалка з приводу такої зажерливості обурився і повідомив про це куди слід.

Перемовини із "кришувальником" продовжилися під прихованим контролем оперативників. Для підкріплення довіри між "партнерами" прохач передав начальнику відділення нацпарку дві тисячі гривень авансом просто на березі Дніпра. Іншу частку суми забирав посередник у машині. Після того як він телефоном дисципліновано доповів організатору злочинної схеми, що вже все отримав, з'явилися правоохоронці і почали складати протокол.

Військовий прокурор Херсонського гарнізону Юрій Гром поінформував, що посадовцю готують звинувачення у отриманні неправомірної вигоди шляхом її вимагання. Втім, і посередник, і посадовець своєї вини не визнають, від співробітництва зі слідством відмовляються. Хоча доказів їх вини – і речових, і записів розмов, відео передачі грошей – достатньо. Тому прокуратура звернеться до суду, щоб той санкціонував тримання підозрюваних під арештом на період слідства.

Принагідно можна зазначити, що це вже не перший співробітник Національного природного парку "Нижньодніпровський", котрий опинився в епіцентрі корупційного скандалу, пов'язаного з браконьєрством. До того рибоохорона також виявила іншого працівника парку, котрий особисто ловив рибу на забороненій ділянці у пониззі Дніпра – ще й на човні із символікою Міністерства екології України. Після того як ролик із "привілейованим" рибалкою облетів соціальні мережі й місцеві ЗМІ, його швиденько звільнили. Але від того охочі до легких заробітків з-поміж штатних співробітників "Нижньодніпровського", схоже, не перевелися.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Фото: vppdr.gp.gov.ua

Херсон.