Закарпатські гірські рятувальники – найкращі в Україні

376 виїздів та 469 врятованих життів – це підсумок відважної й складної роботи підрозділу впродовж нинішнього зимового періоду

Цілком виправдано, що підсумкову нараду провели у підполонинному селі Пилипець Міжгірського району.

На знімку: учасники наради.

Адже минулий сезон відзначився значним збільшенням відпочивальників у горах Закарпаття. А це позитивно впливає на розвиток туристично-рекреаційної галузі, однак додає й роботи рятувальникам: здійснено 376 виїздів на аварійно-рятувальні та пошукові роботи. Вдалося врятувати життя 469 туристам, з яких 215 отримали домедичну допомогу. Також проводилися пошукові роботи та транспортування сімох людей, життя котрих забрали засніжені й суворі взимку Карпати. А ще гірські рятувальники супроводжували відповідними маршрутами 5 592 туристичні групи.

І все ж основні зусилля скеровувалися на попередження надзвичайних ситуацій. Фахівці також активно переймають досвід іноземних колег. Так, у співпраці з чеськими колегами брали участь у навчаннях сил цивільної оборони Пардубицькогго краю під час проведення рятувальних заходів у горах. Окрім цього, в рамках спільного проекту вже з квітня розпочалася робота з облаштування і встановлення інформаційних знаків точок порятунку та евакуації туристів у Карпатах.

Вирішується питання з виділенням земельної ділянки та будівництвом приміщення для потреб новоствореного аварійно-рятувального відділення гірських рятувальників з дислокацією на найбільш облюбованій туристами полонині Драгобрат у Рахівському районі.

До рятувальників звернувся і голова Міжгірської районної ради Василь Щур. Він зазначив, що до кінця року планується розглянути можливість з облаштування приміщень у с. Пилипець для чергування взимку особового складу в районі гори Гимба.

Підбиваючи підсумки роботи, керівник закарпатських рятувальників Роман Гудак наголосив, що гірська пошуково-рятувальна частина є одним із найпотужніших та дієвих підрозділів оперативно-рятувальної служби області. А куратор гірських пошуково-рятувальних підрозділів ДСНС України Юрій Осадчий подякував за відмінну роботу і наголосив, що закарпатський – найкращий підрозділ у державі.

За високі показники, порятунок людей під час надзвичайних подій кращі співробітники отримали відзнаки, грамоти і подяки Міністерства внутрішніх справ, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та облуправління.

Василь НИТКА.

Фото надане облДСНС.

Закарпатська область.