Статистика шокуюча: за чотири місяці безпритульні собаки покусали 212 чернівчан

Про це говорили громадські активісти, чиновники, працівники стерилізаційного центру, депутати міської ради та чернівчани на засідання з цього приводу. Вирішували, що робити з безпритульними тваринами у Чернівцях.

За словами, керівника Держпродспоживслужби у Чернівцях Сергія Лазарєва, лише за чотири місяці 2019 року на вулицях міста 212 чернівчан покусали собаки. Серед постраждалих 59 дітей.

П'ятьох покусали лише у Центральному парку Чернівців.

Річ у тім, що собак у місті більшає. Крім демографії впливає і те, що до міста прибиваються голодні тварини з навколишніх сіл. Частина з них, щоправда, йде в ліси, де вони дичавіють і теж нападають на людей. Про що раз по раз сигналізують єгері, котрі затребують дозволи на відстріл таких зграй, які завдають шкоди ще й поголів'ям звірини.

У Чернівцях собак стерилізують, проте їхня кількість зростає. Зграї безпритульних тварин крутяться коло шкіл і лікарень. Батьки та вчителі пишуть колективні звернення у міськраду, але критичну ситуацію самими петиціями не виправиш. Буквально днями собаки напали на жінку серед білого дня. Нещасну покусав чіпований пес.

Як розповіли представники стерилізаційного центру, з початку року вони відловили 438 тварин, стерилізували 299 собак та 57 котів, від сказу щепили понад 200 собак. І лише 69 тварин вдалося прилаштувати у нових господарів. Зараз у центрі перебуває 179 собак та 11 котів. При цьому, точного підрахунку безпритульних тварин у Чернівцях ніхто не веде.

Тож учасники круглого столу вирішили, що наразі ситуації може зарадити одночасна та масова стерилізація тварин. Кількість укусів за останній рік зросла на 40 відсотків, і Чернівці тримають пальму першості в Україні за кількістю безпритульних собак та випадків нападу ними на людей.

Міська влада заявляє, що постійного утримання собак у притулку не витримає жоден бюджет. Західний досвід базується на їх прилаштуванні, але що робити з хворими та агресивними тваринами? І тими, що перебувають у притулку понад чотири роки і яких ніхто не забирає. Проблема.

До речі, іноземні туристи, які відвідують Чернівці, теж постійно нарікають саме на вуличних собак, як на загрозу і найбільшу незручність. У них завдяки багаторічній стерилізації безпритульних собак на вулицях уже не залишилося.

Сергій СУЛИМА.

Фото: АСС.

Чернівці.