На цьому наголосив начальник Управління протидії наркозлочинності поліції Рівненської області Віктор Поздняков під час спільної акції з усунення надписів на стінах будинків у Рівному.

У Рівному, як і по всій країні, набирає обертів продаж наркотичних засобів через Інтернет, де немає продавця, лише адреса та фото місця, де шукати. Товар потенційні покупці замовляють онлайн. Тож затримати дилера стає дедалі складніше. Десятки телеграм каналів, чат-ботів та Інтернет-магазинів масово рекламують на парканах, у підземних переходах і в житлових будинках.

«Окрім оперативної роботи з викриття наркозбувачів, має бути і профілактична робота, спрямована на попередження таких злочинів, — зазначив Віктор Поздняков. - Саме тому разом із патрульною поліцією та представниками громадської організації «Міжнародна антинаркотична асоціація», за участі управління молоді та спорту ми долучилися до всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене» та «Розмалюємо життя разом». Адже боротьба з цим видом злочину має бути спільною».

Як зазначив Віктор Поздняков, робота з подолання цього виду наркозлочинності активізована та вже має певні результати. Так, поліцейські викрили групу зловмисників, які збували нарковмісні речовини через телеграм-канали на території Тернополя та Рівного. Крім того, поліцейським Рівненської області вдалося викрити протиправну діяльність 21-річного одесита на збуті наркотичних засобів. Вартість вилучених у нього наркотиків за цінами «чорного» ринку становить близько 3,2 мільйона гривень.

Віктор Поздняков запропонував об’єднати зусилля громадськості і правоохоронців у боротьбі з розповсюдженням наркотиків та ініціювати керівникам ОСББ спільні з активістами рейди щодо усунення надписів на стінах. Адже чим раніше буде виявлена нова «реклама», тим ефективнішими будуть дії правоохоронців.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Рівненської області.

Олександра Юркова.

Рівне.