Ми вже повідомляли про те, якої біди наробили сильні зливи у Рокитнівському районі Рівненщини.

Крім підтоплення садиб, велика вода зруйнувала дорогу Єльне – Рокитне: на ділянці між селами Єльне і Томашгород утворились дві вимоїни: одна – на півтора метра, друга значно більша – глибиною дев’ять, шириною двадцять метрів (на знімку). Відтак відірваним від цивілізації – меддопомоги, доставки продуктів, автобусного сполучення тощо – залишилось поліське село Єльне.

Районна влада розраховувала на підтримку коштами з резервного та природоохоронних обласних фондів, оскільки стихія завдала збитків на 10 мільйонів гривень. Таких грошей у району немає, хоча на подолання наслідків стихії з районного бюджету виділено 450 тисяч гривень, виділяли по можливості кошти і сільські ради.

Доки в області радились, чи допомагати рокитнівцям, керівники Рокитнівського району потихеньку запасалися щебенем та каменем для ремонту дороги (у районі кілька підприємств такого профілю). А директор Томашгородського щебеневого заводу Віктор Бунечко у порядку спонсорської допомоги виділив щебінь різних фракцій.

Яким було здивування поліщуків, коли у Рокитнівський район надійшла відповідь з області: мовляв, той рівень збитків,завданих стихією, місцевого рівня. Іншими словами: допомоги не чекайте. Тож район самотужки почав ремонтувати дорогу. Ці роботи виконує приватне підприємство «Паритет», яке виграло тендер по експлуатаційному утриманню доріг у Рокитнівському районі. Працюють ремонтники на домовленостях.

– Звичайно, темпи цих робіт дещо повільніші, ніж ми очікували, – розповідає голова Рокитнівської РДА Микола Кушнір, який починає і закінчує свій робочий день на цьому об’єкті, особисто контролюючи хід ремонту. – Вранці 12 червня двадцятиметрова вимоїна поменшала до п’яти метрів. Хочемо якомога швидше зробити дорогу, аби люди мали сполучення з райцентром, іншими населеними пунктами. Адже жителям Єльного потрібно в лікарню, добиратись на роботу, поповнити продуктами і товарами магазини тощо. Шкода, що, розраховуючи на допомогу області, ми згаяли кілька днів.

Олександра ЮРКОВА.

Фото надане прес-службою РОДА.

Рівне.