Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України. Для його скликання напередодні було зібрано 158 підписів народних депутатів (за необхідних мінімум 150 підписів). Ініціатором проведення позачергового засідання виступила фракція Радикальної партії Олега Ляшка.

До порядку денного позачергового засідання було внесено два законопроекти - про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості (№ 6449) і про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього (№ 6607).

Автор законопроектів Олег Ляшко запропонував присвятити законопроекти пам‘яті нещодавно загиблої 11-річної дівчинки з Одещини Даші Лук‘яненко, котра стала жертвою педофіла. «Щодня страждають діти, за минулу добу четверо дітей стали жертвами педофілів, - наголосив Ляшко. – Мінімум 15 років тюрми без права дострокового звільнення. Нагляд правоохоронних органів за цими злочинцями. Відкритий реєстр педофілів – щоб не тільки правоохоронні органи, а кожна мати чи кожен батько міг знайти і подивитися, де може чатувати загроза, щоб той збоченець ані на крок не підходив ані до школи, ані до дитсадка, ані до дитячого майданчика. Хімічна примусова кастрація педофілів, щоб він більше не міг ґвалтувати дітей. Світовий досвід показує, що так епідемія сексуального насильства проти дітей буде зупинена».

За статистикою, після хімічної кастрації рецидив сексуальних злочинів зменшується - з 40 до 5%.

Законодавчими актами передбачається посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб. Зокрема, внести зміни до статті 152 Кримінального кодексу, які посилюють покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років, із застосуванням примусової хімічної кастрації. Кримінальний кодекс доповнити новою статтею 59-1, якою запроваджується новий вид покарання - «покарання у виді примусової хімічної кастрації», що полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають на меті зменшити лібідо та сексуальну активність".

Проктом Закону також передбачається запровадити пожиттєвий адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, які були засуджені відповідно до статей 152, 153, 155, 156 Кримінального кодексу України - за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

У разі повторного вчинення сексуальних злочинів проти неповнолітніх, які не досягли чотирнадцяти років (незалежно від добровільної згоди) передбачається покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Прикінцевими положеннями законопроекту передбачається доручити Кабінету Міністрів України запровадити створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152, 153, 155, 156 ККУ.

 Зрештою, законопроект №6449 прийнято в цілому, а законопроект № 6607 - за основу в першому читанні.

Голос України