Наша газета в липні (шостого і дев’ятого) вже двічі порушувала проблему нестерпного смороду на вулицях Луцька. Ми продовжуємо відстежувати тему, адже йдеться про здоров’я багатьох тисяч жителів обласного центру.

Причин для занепокоєння більш, ніж достатньо. Свідченням цьому є дані, оприлюднені на засіданні тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації в обласному центрі. Начальник відділу екології Луцької міської ради Оксана Тарабанюк поінформувала про ситуацію у місті з поширенням смороду 9 липня. За добу до групи оперативного реагування «15-80» надійшло 29 звернень громадян про сморід із південно-західного району Луцька - бульвару Дружби народів, вулиць Даньшина, Станіславського, Грабовського, Бенделіані, Боженка, Вишинського, Шота Руставелі, Львівської та інших.

Джерелом поширення смороду є поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод», розміщені на околиці міста, за кількасот метрів від міської житлової забудови.

За результатами проведених того самого дня Волинським обласним лабораторним центром МОЗ України досліджень якості атмосферного повітря у тому ж районі та дачній забудові садівничого товариства «Світанок», встановлено, що перевищення граничних норм вмісту аміаку становить від 2,3 до 22,6 разу, сірководню - від 2 до 10,5 разу, оцтової кислоти - від 1,1 до 2,6 разу. Найбільші перевищення зафіксовано на межі санітарно-захисної зони полів фільтрації.

Заступник головного інженера КП «Луцькводоканал» Юрій Вега повідомив, що на міських каналізаційно-насосних станціях протягом доби зливу сторонніх рідин не зафіксовано. Також заплановано проведення лабораторного дослідження якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони каналізаційно-очисних споруд та каналізаційно-насосних станцій.

Працівниками департаменту муніципальної варти нових локальних джерел забруднення атмосферного повітря не виявлено.

За результатами засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті доручено управлінню охорони здоров’я міської ради підготувати рекомендації щодо запобіжних заходів для населення в умовах значного забруднення повітря аміаком, сірководнем, оцтовою кислотою.

Максим СОЛОНЕНКО.

Волинська область.