Близько сотні протестувальників, серед яких люди з особливими потребами, 12 серпня на три години перекрили рух на трасі Київ – Харків – Довжанський під Слов'янськом. До цього учасники акції вдалися, за їхніми словами, щоб привернути увагу до відключень їхніх будинків від електроенергії.

Упродовж трьох років мешканцям мікрорайону "Славкурорт" періодично вимикають світло. На території Слов'янського курорту були викопані майже всі підземні комунікації, а сама оздоровниця опинилася під загрозою закриття. Вкладати бюджетні гроші в розвиток курорту органи влади не мають права, оскільки до 2023 року він перебуває в оренді.

"Наша мета – достукатися до влади. Ми зверталися до Жебрівського, коли він у 2015–2018 роках очолював Донецьку ОДА, до всіх голів області, але жодного засідання чи круглого столу з нашого питання не було, – розповіла Надія Паламарчук, голова ГО "Донецька обласна організація інвалідів". – П'ятнадцять років ми відстоюємо цю унікальну для регіону оздоровницю. Ми вимагаємо повернути "Славкурорт" у державну або обласну власність та зробити його доступним для оздоровлення людей з інвалідністю".

У прес-службі Донецької облдержадміністрації поінформували, що проблемна ситуація склалася внаслідок заборгованості за спожиту електроенергію ПАТ "Укрпрофоздоровниця" перед АТ "ДТЕК Донецькі електромережі" та фізичним недопуском працівників ДТЕК на відповідні об'єкти з метою відключення електроенергії санаторіям ПАТ "Укрпрофоздоровниця".

Цього ж дня заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін зустрівся з активістами та мешканцями мікрорайону, які проводили акцію протесту (на знімку). Він наголосив, що на першому плані зараз постає питання допомоги людям, які залишилися без електропостачання.

"Розв'язати цю ситуацію намагаємося якомога швидше, – підкреслив Вадим Філашкін. – Робимо все в рамках правового поля й таким чином, аби не завдати шкоди мешканцям області. Питання передачі "Славкурорту" в державну власність потребує вирішення на рівні уряду та за участі самого власника підприємства".

Владислав ЛЕОШКО.

Фото прес-служби Донецької ОДА.

Донецька область.