На базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу Рівненської АЕС «Біле озеро» відбувся другий зірковий крос-тріатлон Рівненщини «Energy sprint triathlon», що за відгуками спортсменів-учасників набув європейського формату.

Близько 100 тріатлетів з усієї України, імениті спортивні зірки міжнародного рівня, безкінечний енергетичний драйв та фантастично дружня атмосфера грандіозного спортивного свята Полісся стали гучною крапкою, останнім етапом Кубка «РАЕС Cup».

Цьогоріч мультиспортивна гонка «Energy sprint triathlon» пропонувала учасникам спринтерську програму Олімпійських ігор: 750 метрів плавання, 20 кілометрів велосипедної гонки та 5-кілометрову бігову дистанцію (на знімках вище). Незмінним місцем тріатлону обрано перлину Полісся – Біле озеро. 96 професіоналів та аматорів-тріатлетів з’їхались на гонку з Рівненської, Волинської, Київської, Миколаївської, Хмельницької, Одеської, Черкаської, Дніпропетровської областей. Вік учасників – від 18 до 60 років, серед яких поза конкурсом було допущено кадетів Черкаського клубу з тріатлону Федерації тріатлону України на чолі з чемпіоном України серед кадетів та двома учасницями чемпіонату Європи з тріатлону.

Беззаперечного зіркового статусу захід набув завдяки діючій чемпіонці Європи з тріатлону у категорії U 23 з Рівного Валентині Молчанець (на знімку нижче), яка виборола перемогу в гонці серед 14 жінок-спортсменок.

Торік спортсменка потрапила в ДТП та зазнала важкої травми, але завдяки сталевій силі волі поборола недугу, за що заслужено була нагороджена титулом чемпіонки Європи.

Традиційно тріатлон розпочався з плавання. Наступний етап – велосипедний. Тріатлети проїхали до села Озерці (Володимиреччина), де розташовувався контрольний пункт і повернули назад. Далі спортсмени залишали велосипеди у транзитній зоні і розпочинали третій етап змагань – біг. Дистанція пролягала вздовж Білого озера, лісосмугою та завершилася на місці старту. Час проходження маршруту фіксували електронні чіпи, що були закріплені на спортсменах.

В «абсолютному заліку» серед чоловіків перше місце виборов Дмитро Стецюк з Рівного, друге – його земляк Павло Шарган, третє – минулорічний чемпіон тріатлону Ростислав Міщенко з м. Жовті Води. У «абсолютному заліку» серед жінок першою була Валентина Молчанець, другою, як і торік, Катерина Макарук з Луцька, третьою – Анна Ткаченко (м. Вознесенськ).

У вікових категоріях серед чоловіків 18-29 років перемогли 19-річний ектрогазозварювальник цеху зварювання РАЕС Віталій Демидишин, Михайло Шевчук з Луцька, учасник велокоманди «РАЕС-team» Станіслав Харечко.

У віковій групі чоловіки 30-39 років найшвидшим визнано Валерія Макарука з Луцька. Другу сходинку посів інженер-дефектоскопіст служби контролю металу РАЕС Сергій Муравинець, третю – Олександр Устимович з Луцька.

У віковій групі – чоловіки 40-49 років найкращий результат показав директор із запобігання і протидії корупції – радник президента НАЕК «Енергоатом», двократний фінішер чемпіонату з тріатлону Всесвітньої корпорації тріатлону «Ironman» Олег Поліщук. Другим став волинянин Леонід Гаврилюк, третім – Валентин Черняк з Луцька.

У віковій категорії «50+» першим подолав дистанцію Олександр Прит (смт. Томашгород), «срібло» забрав начальник служби головного диспетчера РАЕС Юрій Долганов, третє місце посів заступник генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергій Куроєдов.

Серед дівчат у категорії «до 35 років» золото здобула Юлія Руднік-Гриньків (м. Вараш), срібло – Марія Цицата, лаборант хімічного цеху РАЕС, член клубу «Золота рукавиця», бронзу – Андрощук Оксана (м. Рівне).

У категорії «36+» першою стала киянка Наталія Напраснікова, другою фахівець управління виробничо-технічної комплектації РАЕС Олена Гуцало, третьою – Олена Кислиця (ЮУ АЕС).

Ідейним натхненником, рушієм розвитку заходу, незмінним учасником більшості спортивних івентів рівненських атомників, є генеральний директор Рівненської АЕС, учасник дійства Павло Павлишин (на знімку ліворуч).

Показавши достойний результат з часом 1 годю 30 хв. 56 сек, увійшовши в топ-50 лідерів тріатлону, відзначив, дружню атмосферу спортивного свята.

Фінішери отримали пам’ятні медалі, найшвидші в категоріях – нагороди та призи від організаторів й партнерів.

Апогеєм насиченого спортивного дня стало відзначення кращих з кращих у загальному заліку Кубку «РАЕС Cup». За результатами чотирьох етапів Кубку, найбільшу кількість балів набрав цьогорічний чемпіон тріатлону Дмитро Стецюк та Юлія Руднік-Гриньків з міста-супутника РАЕС. Решта спортсменів, які взяли участь та фінішували у всіх етапах «РАЕС Cup,» отримали пам’ятні подарунки.