ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

1 березня 2019 року

м. Київ

№ 427

Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 21 січня 2019 року № 86

Керуючись статтями 11 - 13 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія постановляє:

1. Внести зміни до пункту 1 постанови Центральної виборчої комісії від 21 січня 2019 року № 86 «Про реєстрацію кандидата на пост Президента України Насірова Романа Михайловича на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року», виклавши відомості щодо кандидата на пост Президента України Насірова Романа Михайловича в такій редакції:

«Насіров Роман Михайлович, 1979 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, президент, громадська організація «Федерація Дзюдо України», безпартійний, самовисування».

2. Копію цієї постанови видати уповноваженому представнику кандидата на пост Президента України Насірова Р.М. у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу.

3. Цю постанову опублікувати в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр».

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії Т. СЛІПАЧУК.

Затверджено

постановою

Центральної виборчої комісії

від 26 березня 2014 року

№ 76

(зі змінами,

внесеними постановою

Центральної виборчої комісії

від 27 серпня 2014 року

№ 818)

РОЗ’ЯСНЕННЯ

Центральної виборчої комісії щодо заборони надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей під час виборчого процесу з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року

Центральна виборча комісія звертає увагу суб’єктів та інших учасників виборчого процесу з виборів Президента України, що відповідно до Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Разом з тим згідно з частиною шостою статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей.

Центральна виборча комісія роз’яснює, що така передвиборна агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата на пост Президента України або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців.

Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.