У двох міських медзакладах Івано-Франківська на апаратах штучної вентиляції легень перебуває дев’ять пацієнтів із діагнозом COVID-19. Загалом коронавірусну хворобу офіційно підтверджено в 34 франківців, а зокрема в 16 дітей. Добре, що в цієї категорії – легка форма. Є серед інфікованих вагітна жінка. 
Цю інформацію повідомив міський голова Руслан Марцінків 4 квітня під час прямого ефіру через мережу Фейсбук. А також додав, що не підтвердився діагноз COVID-19 у жінки, що напередодні померла в пологовому будинку. Немовля тим часом перебуває в реанімації. 
«Днями мають надійти 5 апаратів ШВЛ. Зважаючи, що обласна інфекційна лікарня та фтизіопульмонологічний диспансер переповнені, міські заклади приймають важких пацієнтів з області. Також маємо немало своїх пацієнтів із пневмоніями. Із 469 експрес-тестів 144 дали позитивний результат. Ситуація стає щоразу гіршою», – акцентував Руслан Марцінків. 
Міський голова повідомив про візит на Прикарпаття 3 квітня головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка. Йшлося про збільшення кількості лабораторій, які можуть здійснювати ПЛР-діагностику. 
Порушив Руслан Марцінків і роботу блокпостів. Загалом виявлено 22 випадки громадян із високою температурою. Ще двоє чоловік поверталися із Польщі та написали заяву на згоду самоізоляції. 
«Із  позитивного. Є понад десяток пацієнтів із важкими симптомами, котрі одужали. Й серед них – літні люди понад 80- та 90-річного віку. Отож, франківські медики творять дива. Муніципальні служби також працюють наповну», – підсумував Марцінків. 
Людмила СТРАЖНИК.
Івано-Франківська область.

?
На знімку: Муніципальна служба – на посту. 
Фото КП «Муніципальна дорожня компанія».