Експозиція на Хрещатику, 22 присвячена символам, культурним артефактам і традиціям, які сучасна Україна успадкувала від Русі.

Голова УІНП Олександр Алфьоров під час відкриття наголосив, що «наш спадок – в наших гербах, наших кольорах, наших інституціях, наших традиціях, в наших монументальних пам’ятках, в нашій культурі».

Він нагадав про втрати, яких зазнала українська культурна спадщина за час повномасштабного вторгнення росії, а також упродовж попередніх століть. Зокрема – викрадення мозаїки Дмитра Солунського з Золотоверхого Михайлівського собору, що нині експонується в москві.

Своєю чергою заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко підкреслив значення збереження історичної пам’яті: «Націю знищити можна лише тоді, коли знищено її коріння. Коріння нашої української нації – це спадок, який представлений на цій виставці».

Очільниця Управління наукового та інституційного забезпечення політики національної пам’яті УІНП Вікторія Яременко зауважила, що спадщина Русі збережена й у почесних найменуваннях військових частин ЗСУ, таких як бригада імені Данила Галицького чи бригада на честь князя Мстислава Хороброго тощо.

«Фактор Русі став одним з тих важливих впливів, які сформували нас тими, ким ми сьогодні є. Вони в нашому стягові, в нашому гербові, і ми стоїм на київських пагорбах. Це єднає нас з Руссю не лише географічно, а й духовно, символічно і культурно», – зазначила Вікторія Яременко.

Виставка експонуватиметься упродовж трьох місяців у просторі біля Головпошти.

За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.