У центрі уваги – природоорієнтоване лісівництво, цифровізація галузі, сталий менеджмент та охорона лісів.

Протягом навчального візиту учасники відвідали лісові райони Айбенштоку, взяли участь у демонстраційних вправах і технічних показах. Основний акцент був зроблений на практичних аспектах ведення лісового господарства за принципами наближеного до природи лісівництва.

«Рубки переформування у Німеччині здійснюються з урахуванням законодавства певної території. Особливу роль відіграє підготовка кваліфікованих спеціалістів – не лише інженерів, а й робітників, які безпосередньо виконують лісогосподарські роботи. Рівень їхньої підготовки вражає», – зазначив Ігор Будзінський, начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства.

У Німеччині значну увагу приділяють впливу диких тварин на стан лісу. Лісівники контролюють чисельність тварин з урахуванням збереження екологічного балансу. 

У лісах Саксонії активно працюють із місцевими жителями, зокрема з молоддю. 

Важливим напрямом роботи є відновлення лісових боліт. Лісівники свідомо відмовляються від використання певних ділянок лісу задля повернення екосистем, знищених господарською діяльністю, наступним поколінням.

Мережа лісових доріг у Саксонії зберігається ще з кінця XIX століття. Існуючу інфраструктуру підтримують у належному стані. 

Під час рубок лісівники акцентують увагу не лише на заготівлі деревини, а й на збереженні біорізноманіття, природного поновлення та екосистемних функцій лісу. Застосовуються природозберігаючі технології з використанням харвестерів, форвардерів та системи трелювальних волоків.

Українська делегація також ознайомилася з досвідом ведення лісівництва у листяних насадженнях приватних власників та лісорозведення на землях, порушених відкритим видобутком бурого вугілля.

«Цей досвід надзвичайно важливий для нас, адже ми також будуємо нову модель ведення лісового господарства: прозору, зрозумілу та засновану на засадах наближеного до природи лісівництва, - підкреслив Ігор Будзінський.

За матеріалами Державного агентства лісових ресурсів України.