Згідно зі статистичними даними, одне з перших місць у структурі злочинності посідають злочини проти особистої власності громадян. Так, у ході оперативно-розшукових заходів працівники кримінальної міліції у справах дітей Малиновського райвідділу міста Одеси затримали двох юнаків, віком 24 та 16 років.
Вони підозрюються в скоєнні грабежів на території міста. За даними правоохоронців, за плечима старшого правопорушника вже є кримінальний досвід. Зі своїм неповнолітнім напарником він познайомився близько року тому. Незважаючи на вікову різницю, їхні інтереси багато в чому збіглися. Одного дня друзі зустрілися для сумісного проведення часу. На вулиці Терешкової в поле їхнього зору потрапила дівчина, яка тримала в руках дорогий мобільний телефон. Зловмисники, оцінивши дану «іграшку», вирішили позагравати з незнайомкою. Ініціативу знайомства взяв на себе старший із них. Після недовгої розмови молодики відійшли від неї на незначну відстань, а далі все відбувалося, як за сценарієм: молодший хлопчина по команді свого старшого «наставника» підбіг до дівчини та вирвав із рук телефон.
Згодом уже працівники карного розшуку Шевченківського відділу міліції міста Одеси за підозрою в скоєнні грабежів затримали двох мешканців Одеської області. 18 та 19-річний молодики, здійснюючи пограбування, заволодівали мобільними телефонами, грошима та золотими прикрасами перехожих. До міста друзі дитинства навідувалися, аби скоїти злочин та реалізовувати награбоване. Потім їхали по домівках. На все про все вистачало доби. А коли гроші закінчувалися, знову поверталися до звичної для них справи. Подібним чином вони заробляли собі на життя протягом останніх п’яти місяців.
В обох випадках дії затриманих кваліфікуються за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 186 «Грабіж» КК України.
Щоб не потрапити на гачок до таких зловмисників, треба пам’ятати кілька порад правоохоронців.
Без необхідності не слід демонструвати в громадському транспорті «слухавку», оскільки це може спровокувати грабіжника. Мобільні телефони, гроші й документи необхідно носити у внутрішніх кишенях одягу. Адже вміст задніх кишень і верхнього одягу — легка здобич для бажаючих поживитися чужим добром. Ну, а також не давати свій телефон незнайомим людям навіть для «дуже важливого дзвінка».