
Раніше вважалося, що в дитинстві фараон був тендітним і його оберігали від фізичних вправ та навантажень. Однак тепер учені роблять протилежний висновок: Тутанхамон вів дуже активний спосіб життя. Його колісниця мисливського, але не військового типу, знайдена в похованні, має сліди зношеності.
Сотні стріл в одній з похоронних камер фараона теж не були покладені туди новими: ними користувалися. Ще одне свідчення на користь того, що Тутанхамон був мисливцем і їздив на колісницях, знайшли в купі його одягу: це спеціальний корсет, що повинен охороняти від ударів живіт їздця. Є ще одне непряме свідчення, яке вказує на мисливський досвід Тутанхамона.
На його мумії знайшли гірлянду квітів, у числі яких були волошки й ромашки. У Єгипті ці рослини цвітуть тільки в березні й квітні, отже, у цей час Тутанхамон був похований. Однак з урахуванням часу, який потрібен на муміфікацію тіла (приблизно 70 днів), виходить, що фараон загинув у грудні або січні, а це розпал мисливського сезону.
Наприкінці 2006 року група американських радіологів висунула гіпотезу про гангрену як причину смерті Тутанхамона. За півтора року до цього вчені відмовилися від теорії про насильницьку смерть фараона, найімовірніше, у результаті травми черепа, яка проіснувала десятки років.
На знімку: Тутанхамон із дружиною в саду. Рельєф на кришці скриньки.
Фото з сайта http://zhurnal.lіb.ru/.