Тут дорослі напувають дітей пивом. І ті із задоволенням його п’ють. Як ліки. Маленьким пацієнтам Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку Охматдиту лікарі тепер призначають пивну терапію. Тут живуть і лікуються діти з діагнозом «лейкемія». Вони проходять інтенсивну хіміотерапію. Хвороба висмоктує з таких діток усі соки...

В Україні в середньому за рік лейкемії і злоякісні лімфоми діагностуються у 500—600 чоловік. Центр дитячої онкогематології приймає протягом року близько тисячі дітей. Але шанс вилікуватися є, на жаль, тільки приблизно у 70% хворих. Відсоток цей не залежить від кваліфікації медиків. Підхід до лікування в усім світі однаковий: променева і хіміотерапія, пересаджування кісткового мозку. Після таких процедур організм дуже ослаблюється. І пиво, за словами директора Центру дитячої онкогематології лікарні Охматдит Ольги Стецюк, як калорійна високоякісна харчова добавка, застосовується, коли хворі малюки нездатні повноцінно харчуватися і можуть тільки пити.

У західних країнах лікарі в реабілітаційних відділеннях використовують безалкогольне пиво вже давно, а в Києві — тільки з осені минулого року. Ольга Стецюк відзначає, що пиво — не ліки, а натуральна харчова добавка, одним з головних достоїнств якої лікарі називають відсутність будь-яких побічних реакцій. Та й звикання воно в хворих не викликає. Курс реабілітації зазвичай триває від 5 до 20 днів, але за необхідності — й 1,5—2 місяці. Безалкогольне пиво в центр постачає компанія «САН Інтербрю» безкоштовно.

— Таке пиво можна також використовувати при будь-яких хворобах, пов’язаних з недостатнім травленням, оскільки це чистий продукт, — відзначає Ольга Михайлівна. — Він не містить небажаних добавок, здатен поліпшити обмінний процес і забезпечити організм необхідними для фізичного відновлення калоріями. Найчастіше пастеризоване безалкогольне пиво застосовується після хіміотерапії, що супроводжується грибковим ураженням травної системи. Середня доза — 250—300 мілілітрів на добу для дітей від 3 до 18 років.

За словами Ольги Стецюк, існують три цільові програми, які фінансує держава. Але реальні потреби вони усі вкупі перекривають наполовину. Адже лікування захворювань крові потребуює великих витрат не тільки під час безпосереднього, а й під час супровідного лікування. Так, лікування десятирічної дитини вагою 30 кілограмів при гострій мієлоїдній лейкемії коштує в середньому 80 тисяч гривень.