Добриво для квітів
Для того, щоб домашні рослини цвіли і розвивалися, необхідно час від часу підживлювати ґрунт. Добрива, у вигляді розчинів, у період росту і цвітіння рослин слід вносити кілька разів (бажано, через 1—2 тижні). А от тільки що пересаджені чи хворі рослини удобрювати не рекомендується.
Мінеральними добривами можуть бути аміачна чи калійна селітра, калійна сіль, суперфосфат. Щоб приготувати розчин у домашніх умовах, необхідно в 10 літрах води розчинити 2,5 чайні ложки аміачної селітри, 1 чайну ложку суперфосфату, 0,5 столової ложки калійної селітри. Такий склад добрив найкраще застосовувати під час росту рослин.
Перед цвітінням удобрюють розчином з аміачної селітри (0,5 чайної ложки), суперфосфату (2,5 чайні ложки) і калійної селітри (1 чайна ложка), розчинених у 10 літрах води.
Пам’ятайте, що за дві години до використання добрив рослину необхідно добре полити чистою водою (щоб розчин не стікав). Як підживлення можна використовувати воду, в якій мили сире м’ясо.
Надіслала Вікторія ЛАЗАРЄВА.
Чернівці.
Два прості етапи
Зрідка переглядаючи жіночі журнали, я кілька разів знаходила той самий рецепт
«вічної молодості». Він дуже простий, але от ефект від нього — разючий.Відразу хочу уточнити, що процедура складається з двох етапів. Вони займуть у вас зранку рівно 5 хвилин. Отже, вам потрібні два пучки петрушки, половина лимона і вода.
Етап 1. Необхідно помити і порізати один пучок петрушки. Висипте зелень у каструлю і залийте 1,5 склянками води. Поставте на маленький вогонь і стежте, щоб вода не закипіла. Як тільки петрушка підніметься угору — можна знімати з вогню.
Охолоньте отриманий відвар, додайте сік з половини лимона, розлийте у формочки для льоду і поставте в морозильник. Щоранку (чи після нанесення масок) протирайте обличчя кубиком
«петрушечного» льоду. Він розгладжує дрібні зморшки, знімає набряки під очима, додає обличчю свіжості, а шкіру робить пружною й еластичною.Етап 2. Дрібно поріжте кілька гілочок петрушки з другого пучка (решту поставте в баночку з водою). У вас має вийти 2 чайні ложки зелені. Залийте її склянкою окропу і дайте 10 хвилин настоятися. Цей настій варто пити щоранку натще (протягом 2 тижнів), теплим чи охолодженим. Він знімає набряклість, поліпшує колір обличчя і готує жирову клітину до розсмоктування. Отже, настій допомагає боротися з целюлітом.
Надіслала Лариса БІДНЕНКО.
Запоріжжя.
Водичка з мінералами
Мінеральні води є двох видів: столові, які пити може кожен із нас, і лікувально-столові. І з останнім видом потрібно бути акуратними, пити в невеликих кількостях і, бажано, за призначенням лікаря.
Необхідно знати: якщо ви абсолютно здорові, пити мінералку слід за 30—40 хвилин до їди. Якщо у вас гастрит, пийте її перед їдою й невеликими ковтками. Простежте, щоб вона була трохи тепліше за кімнатну температуру.
Якщо у вас печія, виразка, підвищена кислотність чи захворювання печінки, мінеральну воду треба пити через дві години після їди (бажано підігріти її до 50 градусів).
При захворюваннях нирок і серцево-судинної системи мінеральна вода протипоказана.
Щоб уникнути підробки, купуйте лікувально-столову мінеральну воду лише в супермаркетах (деякі види, щоправда, продаються в аптеках). Під час купівлі зверніть увагу на дату випуску води (не більш як півроку тому).
Марина МОРОЗЕНКО, дієтолог.