Марс, можливо, ніколи не мав океанів і завжди був холодною й сухою планетою, вода на якій з’являлася тільки на певний час. Таку гіпотезу висунули американські вчені.
Згідно з нею, приблизно 3,5 млрд. років тому в Марс врізалися величезні астероїди, несучи із собою безліч води і спричиняючи могутні теплові ударні хвилі, котрі розтоплювали «поклади» льоду під поверхнею планети. Внаслідок таких катаклізмів, що відбувалися кожні 10 або 20 млн. років, в атмосферу потрапляли мільйони тонн розжарених каменів, танув лід, а планету огортала щільна і товста хмара з розжарених порід, що викидалися в атмосферу.
Через це плавився не лише лід під поверхнею Марса, а й фрагменти полярних шапок, і на поверхню планети лилися потоки гарячої води. Протягом десятиліть, а можливо, й століть щорічно випадало до 1,8 метра опадів. Так виникали справжні ріки і формувались особливості марсіанського рельєфу.
У проміжках між катаклізмами Марс знову перетворювався на холодну і суху планету, де вода була тільки під поверхнею — у вигляді покладів льоду.
Науковці стверджують, що «крижаної» води на Марсі багато, а от чи є необхідна для життя звичайна H2O, поки що невідомо.v